Захворіло у світі
13,323,530
Померло у світі
578,628
Вилікувалось у світі
7,399,310
Захворіло в Україні
55,607
Померло в Україні
1,427
Вилікувалось в Україні
28,131
НБУ готує законопроєкт про заборону повернення неплатоспроможних банків їх ексвласникам – Гончарук

НБУ готує законопроєкт про заборону повернення неплатоспроможних банків їх ексвласникам – Гончарук

Це зробить неможливим повернення ПриватБанку Коломойському

НБУ готує законопроєкт про заборону повернення неплатоспроможних банків їх ексвласникам – Гончарук
фото www.flickr.com/photos/166102065@N05/32606880248

Національний банк України готує законопроект, який унеможливить повернення неплатоспроможних банків їх колишнім власникам. Про це розповів прем'єр-міністр України Олексій Гончарук в інтерв'ю РБК-Україна.

Відповідаючи на питання, чи йде робота над змінами законодавства, щоб унеможливити повернення ПриватБанку його ексвласнику Ігорю Коломойському, що є ключовим питанням на перемовинах з Міжнародним валютним фондом, Гончарук відповів, що НБУ розробляє відповідний законопроект.

«НБУ справді розробляє такі законодавчі ініціативи і уряд співпрацює з НБУ в цих проектах в рамках робочих зустрічей. Ці рішення покликані убезпечити платників податків від можливих негативних наслідків судових рішень щодо банків, які були виведені НБУ з ринку. Нацбанк був основним розробником цього тексту, і коли він буде ухвалений, мені важко прогнозувати, але це питання найближчого майбутнього», – розповів він.

Також прем’єр зазначив, що наразі між Україною та МВФ тривають переговори щодо формату майбутньої програми.

«Кейс ПриватБанку для переважної більшості людей є показовим. Але ще більшу вагу цей кейс має з точки зору створення економічної загрози. Судові процеси тривають на рівні Києва та Лондона. Задача уряду залишається незмінною – захищати інтереси українців, у тому числі захищаючи макроекономічну та фінансову стабільність», – додав Гончарук.

Нагадаємо: нещодавно олігарх Ігор Коломойський заявив, що поверне у свою власність ПриватБанк у найближчому майбутньому.

Зі свого боку Міжнародний валютний фонд вимагає, щоб Україна найближчим часом прийняла закон про заборону повернення націоналізованих банків колишнім власникам.

Як повідомлялось, міністр фінансів Оксана Маркарова заявила, що стратегія розвитку ПриватБанку передбачає його приватизацію і передачу в приватні руки. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті