Нацполіція затримала фігурантів справи щодо вбивства Павла Шеремета та за згодою Генеральної прокуратури оголосила їм обґрунтовану підозру. Про це написав на своїй сторінці у Facebook міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.
У справі Шеремета затримали музиканта Андрія Антоненка та волонтерку Юлію Кузьменко, написав ексдепутат Ігор Мосійчук у своєму Telegram-каналі.
Андрій Антоненко – рок-музикант під ніком Riffmaster, волонтер, допомагав армії. Згодом сам пішов на контракт у ЗСУ.
«Мені пред'являють вбивство Шеремета. Прямо зараз. У моєму дворі. Буде обшук. Хелп!» – написав він у Facebоok.
Також адвокат Влад Добош повідомив про затримання і вручення підозри волонтерці та військовій лікарці Юлії Кузьменко «у співучасті вчинення вбивства». Кузьменко в цивільному житті також лікарка, заввідденням рентгенографії, працює в центрі дитячої кардіології і кардіохірургії.
МВС проводить брифінг стосовно розслідування вбивства Шеремета.
Згідно з інформацією, озвученою на брифінгу, у справі фігурує ветеран АТО Владислав Грищенко, який перебуває у місцях позбавлення волі. Він разом зі своєю дружиною Інною, волонтеркою Кузьменко, Антоненком та Яною Дугарь підготували вбивство Павла Шеремета.
Окрім того, ці особи фігурували в інших кримінальних справах, які пов'язані з вибухами у різних містах.
Правоохоронні органи провели близько 50 експериментів, щоб визначити підозрюваних.
Проаналізувавши інформацію щодо 35 фактів подібних злочинів, слідство з чотирьох основних версій вбивства Шеремета зупинилося на останній – дестабілізація ситуації в державі шляхом вбивства відомої особи.
Особливу увагу слідчих привернули два злочини: підрив електроопори в Херсонській області 21 листопада 2015 року та невдалий замах на бізнесмена Ч. у Косові Івано-Франківської області у 2018 році.
Одним із фігурантів був Андрій Антоненко, а він тісно спілкувався з Юлією Кузьменко та громадянином К., «Електриком», які є співмешканцями.
Із ними спілкувалися також громадянин Іван Вакуленко, Владислав Грищенко та Інна Грищенко, які причетні до замаху в Косові.
Коли Грищенка затримали, слідчі зафіксували, що на судові засідання ходять друзі затриманих, – і виявили групу.
Після першої повістки представники групи занервували – Вакуленко покінчив життя самогубством наступного дня після виклику на допит, «Електрик» намагався накласти на себе руки.
Інна Грищенко у розмові з чоловіком Владиславом сказала: «Він не вивіз Шеремета. Думаю, що Шеремет – це було останнє… Тобі це буде в плюс, тепер вертіти будемо, як хочемо».
Слідство провело аналіз ходи фігурантів. Зокрема, Яна Дугарь потрапила на камери і її ідентифікували як людину, яка знімала авто Шеремета до закладання вибухівки.
За версією правоохоронців, закладала вибухівку під авто співзасновниці «Української правди», яким користувався Шеремет, Юлія Кузьменко, а допомагав Андрій Антоненко.
Президент Володимир Зеленський виказав сподівання, що скоро затримають і замовника злочину.
Подружжя Грищенків підозрюють у замаху на вбивство та незаконному поводженні зі зброєю. Справу, в якій вони фігурують, відкрили у липні 2018 року. Ще місяць тому розслідування вела Івано-Франківська поліція під керівництвом місцевої прокуратури. Нині за розслідуванням займається Головне управління Нацполіції, розташоване у Києві, а наглядає – Генеральна прокуратура, їх було затримано восени цього року.
Нагадаємо: Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві в результаті підриву машини, що належала співзасновниці видання «Українська правда», цивільній дружині журналіста Олені Притулі. Прокуратура кваліфікувала інцидент як умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох людей.
Слідство розглядало чотири версії мотивів убивства Шеремета: професійну діяльність, особисті неприязні стосунки, дестабілізацію ситуації в Україні, вбивство помилково (замість Притули). У лютому 2017 року пріоритетною версією поліція називала журналістську діяльність Шеремета.
У травні 2017 року тодішній генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що в справі про вбивство журналіста Павла Шеремета слідство припустилося помилки, не вилучивши один з найважливіших відеозаписів.