«Нафтогаз» і «Газпром» провели двосторонні консультації у Відні (ОНОВЛЕНО)

За словами Вітренка, сторони домовилися продовжувати опрацьовувати варіанти

Фото: УНІАН

Представники НАК «Нафтогаз України» та ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» (ОГТСУ) у Відні проводять двосторонні консультації з «Газпромом». Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Це двосторонні консультації на рівні компаній», – повідомили у НАК.

«Нафтогаз» наполягає на необхідності укладення нового довгострокового транзитного контракту, що відповідатиме європейським правилам, між «Газпромом» і ОГТСУ. «Нафтогаз» також заявляє про готовність розглянути можливість отримання від «Газпрому» природного газу замість грошей у рахунок виплат близько $3 млрд за рішеннями Стокгольмського арбітражу.

ОНОВЛЕНО: переговори звершилися без особливих досягнень, написав виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко.

«Завершили зустріч з О. Міллєром, керівником Газпрому. Домовилися продовжувати опрацьовувати варіанти продовження транзиту. Пока зарано говорити про узгоджений варіант, але ми займаємо максимально конструктивну позицію», – написав Вітренко у Facebook, наголосивши, що активна робота триває.

Завершили зустріч з О. Міллєром, керівником Газпрому. Домовилися продовжувати опрацьовувати варіанти продовження...

Опубліковано Yuriy Vitrenko Пʼятниця, 13 грудня 2019 р.

Десятирічний контракт між Україною та Росією про постачання та транзит газу закінчується 31 грудня 2019 року. З осені 2015-го Україна закуповує газ на своєму західному кордоні.

Нагадаємо: виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко заявив, що перемовини щодо транзиту російського газу через Україну, які відбулися в рамках двосторонньої зустрічі президента України Володимира Зеленського та президента РФ Владіміра  Путіна на саміті в Парижі, були корисними та дали змогу краще зрозуміти позицію Кремля.

Раніше Зеленський за підсумками зустрічі з російським президентом Владіміром Путіним і переговорами щодо газу зазначив, що новий транзитний договір, швидше за все, не буде десятирічним, як хоче Україна, але й не однорічним, як пропонувала Росія.

Президент України також підтвердив, що Україна готова взяти $3 млрд боргу «Газпрому» газом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS