Захворіло у світі
60,973,636
Померло у світі
1,432,048
Вилікувалось у світі
39,070,026
Захворіло в Україні
693,407
Померло в Україні
11,909
Вилікувалось в Україні
326,238
Директор «Нафтогазу» заявив, що в Парижі краще зрозумів позицію Путіна щодо газу

Директор «Нафтогазу» заявив, що в Парижі краще зрозумів позицію Путіна щодо газу

Новий транзитний контракт з РФ не повинен впливати на арбітражні процеси між Україною та Росією – Вітренко

Директор «Нафтогазу» заявив, що в Парижі краще зрозумів позицію Путіна щодо газу
Юрій Вітренко
Уніан

Перемовини щодо транзиту російського газу через Україну, які відбулися в рамках двосторонньої зустрічі президента України Володимира Зеленського та президента РФ Владіміра  Путіна на саміті в Парижі, були корисними та дали змогу краще зрозуміти позицію Кремля.

Про це на своїй сторінці  у Facebook заявив виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко.

«Не буду приховувати, спочатку я не був в захваті від перспективи обговорення питань тразиту газу та виконання рішення Стокгольмського арбітражу у Нормандському форматі. …Але зараз я мушу відзначити, що це було корисно. Хоча б тієї точки зору, що обговорюючи ці питання напряму з Путіним, була можливість краще зрозуміти його особисту позицію. Це я не для красивого слова, це було реально корисно», – написав Вітренко.

Втім позиція української сторони щодо арбітражних процесів між Україною та РФ після саміту у нормандському форматі залишається незмінною, наголосив директор «Нафтогазу»:

«…Тут немає особливої потреби щось обговорювати, Газпром має просто виконати це рішення. …Ми чесно перемогли. Іншій стороні можемо нагадати, що програвати теж потрібно з гідністю».

Новий транзитний контракт з Росією має бути укладений виключно за європейськими правилами та ніяк не повинен впливати на хід арбітражного процесу розпочатого Україною проти РФ у 2018 році щодо невиконання «Газпромом»  своїх контрактних зобов’язань у 2018-2019 роках, вважає Вітренко.

«Нехай міжнародний арбітраж вирішує, хто правий, а хто ні. Головне, що це ніяк не заважає «Газпрому» укласти новий контракт на транзит з відокремленим від Нафтогазу оператором газотранспортної системи України, тобто з окремою компанією.», – наголосив він.

За словами виконавчого директора, «Нафтогаз» готовий запропонувати «Газпрому» кілька варіантів,  зокрема перенесення точки закупівлі газу європейцями на українсько-російський кордон або укладення угод «своп», згідно яких «Нафтогаз» буде «брати газ на східному кордоні, а віддавати – на західному»

При цьому контракти формату «своп» мають забезпечити «Нафтогазу» дохід не менше  $12 млрд – це  «сума,  адекватна компенсації за відкликання Україною позовів у Стокгольмському арбітражі», наголосив Вітренко.

Як писав Mind, голова правління «Газпрому» Олексій Міллер, підбиваючи підсумки саміту в Парижі, заявив, що перемовини Україною щодо газового питання продовжаться у двосторонньому форматі в найближчі дні.

Нагадаємо, 10-річний контракт між Україною та Росією про постачання та транзит газу спливає 31 грудня 2019 року. З осені 2015-го Україна закуповує газ на своєму західному кордоні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті