Директор «Нафтогазу» заявив, що в Парижі краще зрозумів позицію Путіна щодо газу
Новий транзитний контракт з РФ не повинен впливати на арбітражні процеси між Україною та Росією – Вітренко

Перемовини щодо транзиту російського газу через Україну, які відбулися в рамках двосторонньої зустрічі президента України Володимира Зеленського та президента РФ Владіміра Путіна на саміті в Парижі, були корисними та дали змогу краще зрозуміти позицію Кремля.
Про це на своїй сторінці у Facebook заявив виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко.
«Не буду приховувати, спочатку я не був в захваті від перспективи обговорення питань тразиту газу та виконання рішення Стокгольмського арбітражу у Нормандському форматі. …Але зараз я мушу відзначити, що це було корисно. Хоча б тієї точки зору, що обговорюючи ці питання напряму з Путіним, була можливість краще зрозуміти його особисту позицію. Це я не для красивого слова, це було реально корисно», – написав Вітренко.
Втім позиція української сторони щодо арбітражних процесів між Україною та РФ після саміту у нормандському форматі залишається незмінною, наголосив директор «Нафтогазу»:
«…Тут немає особливої потреби щось обговорювати, Газпром має просто виконати це рішення. …Ми чесно перемогли. Іншій стороні можемо нагадати, що програвати теж потрібно з гідністю».
Новий транзитний контракт з Росією має бути укладений виключно за європейськими правилами та ніяк не повинен впливати на хід арбітражного процесу розпочатого Україною проти РФ у 2018 році щодо невиконання «Газпромом» своїх контрактних зобов’язань у 2018-2019 роках, вважає Вітренко.
«Нехай міжнародний арбітраж вирішує, хто правий, а хто ні. Головне, що це ніяк не заважає «Газпрому» укласти новий контракт на транзит з відокремленим від Нафтогазу оператором газотранспортної системи України, тобто з окремою компанією.», – наголосив він.
За словами виконавчого директора, «Нафтогаз» готовий запропонувати «Газпрому» кілька варіантів, зокрема перенесення точки закупівлі газу європейцями на українсько-російський кордон або укладення угод «своп», згідно яких «Нафтогаз» буде «брати газ на східному кордоні, а віддавати – на західному»
При цьому контракти формату «своп» мають забезпечити «Нафтогазу» дохід не менше $12 млрд – це «сума, адекватна компенсації за відкликання Україною позовів у Стокгольмському арбітражі», наголосив Вітренко.
Як писав Mind, голова правління «Газпрому» Олексій Міллер, підбиваючи підсумки саміту в Парижі, заявив, що перемовини Україною щодо газового питання продовжаться у двосторонньому форматі в найближчі дні.
Нагадаємо, 10-річний контракт між Україною та Росією про постачання та транзит газу спливає 31 грудня 2019 року. З осені 2015-го Україна закуповує газ на своєму західному кордоні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].