Навчання НАТО в країнах Балтії, Польщі, а також в акваторіях Чорного і Балтійського морів вказують на підготовку альянсу до великомасштабного конфлікту. Про це повідомив начальник Генштабу РФ Валерій Герасимов, виступаючи перед іноземними військовими аташе, передає ТАСС.
«У країнах Балтії і Польщі, акваторіях Чорного і Балтійського морів посилюється військова активність, збільшується інтенсивність військових навчань блоку. Їх сценарії вказують на цілеспрямовану підготовку НАТО до задіяння своїх військ в великомасштабному військовому конфлікті», – сказав він.
При цьому, зазначив він, блок просуває тезу про «російську військову загрозу», трактуючи будь-які дії Росії щодо забезпечення безпеки або будь-якого планового транспарентного заходк у галузі військового будівництва як «загрозу миру».
Більш того, додав він, на минулому саміті НАТО в Лондоні оголошено про завершення формування сил і засобів високої готовності в рамках ініціативи «чотири з тридцяти». Також заявлено істотне підвищення оперативності перекидання військ і сил посилення на «східному фланзі» альянсу.
«З метою забезпечення домінування в космосі на саміті прийнято рішення про визнання космічного простору в якості окремої сфери ведення бойових дій на рівні із сушею, повітряним, морським і кіберпростором», – додав начальник Генштабу РФ.
Герасимов також нагадав, що з 2016 року країни-члени альянсу збільшили витрати на оборону на $130 млрд, а до 2024 року планується їх наростити на $400 млрд. Він підкреслив, що дії блоку підвищують напруженість і знижують рівень безпеки на лінії зіткнення Росія і НАТО.
Нагадаємо: НАТО у 2019 році зафіксувало найбільшу з часів холодної війни активність російських підводних човнів. Особлива активність проявлялася в Північній Атлантиці і Норвезькому морі.
Як повідомлялось, НАТО збирається зміцнювати свої позиції в регіоні Північного моря і Ла-Маншу, щоб бути готовою відбити загрозу з Росії.
Раніше цього місяця США анонсували, що проведуть найбільші військові навчання на європейській землі з часів холодної війни, щоб підтвердити прихильність Вашингтона до НАТО.