НАТО посилює позиції в Ла-Манші та Північному морі на тлі агресії РФ

НАТО посилює позиції в Ла-Манші та Північному морі на тлі агресії РФ

Вони мають велике стратегічне значення для оборони НАТО

НАТО посилює позиції в Ла-Манші та Північному морі на тлі агресії РФ
фото www.flickr.com/photos/natochannel/3726031869

НАТО збирається зміцнювати свої позиції в регіоні Північного моря і Ла-Маншу, щоб бути готовою відбити загрозу з Росії. Відповідні положення містяться в домовленості, підписаній в четвер, 7 листопада, главами військово-морських сил (ВМС) Німеччини, Великобританії, Франції, Бельгії та Нідерландів в Гамбурзі, передає DW.

У документі закріплена мета – розвивати військову співпрацю вищеназваних держав-членів Північноатлантичного альянсу в рамках консультативного органу НАТО – Channel Committee (CHANCOM).

Цей комітет був створений за часів холодної війни в структурі Головного командування об'єднаних збройних сил НАТО в зоні протоки Ла-Манш для того, щоб гарантувати безпеку шляхів постачання європейських союзників з боку США. Після падіння залізної завіси і скасування командування альянсу в зоні Ла-Маншу CHANCOM став виключно консультативним органом, членами якого є глави ВМС окремих країн.

Однак, як підкреслюється в заяві, що супроводжувала підписання 7 листопада домовленості, за минулі роки стратегічна ситуація в Європі змінилася. Окремі держави і недержавні актори все частіше ставлять існуючий міжнародний порядок перед новими викликами.

«Їх дії спрямовані на те, щоб послабити взаємну підтримку наших демократичних суспільств», – йдеться в документі.

Як підкреслив командувач ВМС Німеччини, віце-адмірал Андреас Краузе , що є в 2019 році головою CHANCOM, вільні морські шляхи до чотирьом найбільшим морським портам Європи – Роттердаму, Антверпену, Гамбургу та Бремерхафені – відіграють вирішальну роль в забезпеченні безпеки і процвітання Європи. Крім того, ці порти є «воротами до Балтійського моря», що також пояснює їх велике стратегічне значення для оборони НАТО, вказав Краузе.

Говорячи про те, наскільки різноманітними стали сьогодні загрози, віце-адмірал, з одного боку, згадав про анексію Криму Росією в 2014 році, а з іншого, звернув увагу на те, що «закласти міни сьогодні може хто завгодно».

«Саме тому так важливо, щоб у нас було чітке уявлення про те, наскільки вільні і безпечні наші морські шляхи», – заявив Краузе.

Нагадаємо: президент Франції Еммануель Макрон заявив, що через брак американської керівної ролі НАТО «перебуває в комі». Крім того, він наголосив на тому, що Європа знаходиться «на краю прірви» і знову виступив за «нарощування» оборонних можливостей європейських країн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло