Найбагатші з багатих продовжують ставати ще багатшими. Це був фантастичний рік для еліти серед світових багатіїв. ТОП-5 переможців 2019 року додали до своїх статків майже $112 млрд. Це удвічі більше, ніж в 2018 році, коли частка п'яти найбільших переможців збільшилася на $48 млрд, пише Forbes.
Найбільшим переможцем цього року став француз Бернар Арно, голова правління компанії Titan LVMH. Третя найбагатша людина на планеті, він розбагатів у цьому році на $40 млрд, і зараз є одним з трьох людей у світі, чиї статки перевищують $100 млрд.
На другому місці розмістився глава Facebook Марк Цукерберг, який в минулому році став найбільшим невдахою, втративши $18,7 млрд. В результаті повного відновлення статків він став на $22,1 млрд багатшим.
Так само найбільший за минулий рік переможець Джефф Безос сьогодні – серед найбільших лузерів: в цьому році він втратив через шлюборозлучний процес з дружиною Маккензі Безос понад $30 млрд. Його статки впали приблизно на $13 млрд, завдяки зростанню акцій Amazon, які компенсували втрату.
Іноді бути найбільшим невдахою не так уже й погано, зазначає Forbes. Індійський технологічний магнат Азім Премджі, який є главою IT-компанії Wipro з доходом в $8,4 млрд (у 2018 році), оголосив у березні, що за ці роки він передав понад 60% своєї частки в Wipro своєму благодійному фонду. «Кому багато дано, багато чого слід очікувати», – прокоментував він виданню.
Forbes розглянув зміни у власному капіталі мільярдерів в період з 28 грудня 2018 року по 13 грудня 2019 року. До рейтингу входять тільки мільярдерів з інвестиціями в публічних компаніях.
1. Бернар Арно, глава модного конгломерату LVMH
+$40 млрд
Власний капітал: $107,7 млрд.
2. Марк Цукерберг, засновник Facebook
+$22,1 млрд
Власний капітал: $72 млрд
3. Амансіо Ортега, глава Inditex, яка включає модні бренди Zara, Massimo Dutti, Pull&Bear і Bershka
+$17,3 млрд
Власний капітал: $74,9 млрд.
4. Стів Баллмер, екс-гендиректор Microsoft
+$16,3 млрд
Власний капітал: $56,3 млрд
5. Мукеш Амбані, глава Reliance Industries, яка має частки в нафті, газі, телекомунікаціях і роздрібній торгівлі
+$16,1 млрд
Власний капітал: $61,4 млрд.
1. Азім Премджі, глава індійської технокомпанії Wipro Limited
-$14,1 млрд
Власний капітал: $7,2 млрд
Друга найбагатша людина Індії Азім Премджі в середині березня оголосив про передачу частки в IT-компанії Wipro Limited вартістю $7,5 млрд своєму благодійному фонду. Це збільшило загальну суму його пожертвувань до $21 млрд. У 2019 виручка Wipro склала $8,5 млрд.
2. Джефф Безос, Amazon
-$13,1 млрд
Власний капітал: $109,7 млрд.
3. Субхаш Чандра, глава індійського медіа-конгломерату Essel Group
-$3,4 млрд
Власний капітал: $660 млн
Субхаш Чандра очолює індійський медіахолдинг Essel Group. 2019-й виявився для бізнесмена проблемним. У січні Essel звинуватили в зв'язку з компанією, яку індійська влада перевіряла на предмет шахрайства. Essel заперечувала ці припущення. Крім того, з початку року акції однієї з належних Essel компаній Zee Entertainment Enterprises подешевшали на 41%. Вартість паперів іншого активу компанії Dish TV India впала на 65%. У липні Essel продала 11% Zee Entertainment Enterprises за трохи більш ніж $ 600 млн.
4. Тревіс Каланік
-$3,1 млрд
Власний капітал: $2,8 млрд
IPO Uber – одне з найбільш очікуваних в цьому році – провалилося на фондовому ринку. Акції впали більш ніж на 30% з моменту публічного дебюту в травні. Це призвело до падіння власного капіталу колишнього гендиректора Тревіса Каланіка, якому належало близько 8,6% акцій компанії.
5. Ян Чжи
-$3 млрд
Власний капітал: $2,1 млрд
У серпні група Zall Smart Commerce Group Яна Чжі повідомила про зниження прибутку на 74% за рік.
Тим часом Білл Гейтс знову став найбагатшою людиною на планеті.
Нагадаємо, Джек Дорсі демонстративно відписався від Цукерберга, використавши емодзі з козою.