Маск та інші мільярдери виступили проти введення Трампом тарифів
Вони називають мита «серйозною політичною помилкою» і стверджують, що Трампа «погано інформують» в галузі економіки

Американські мільярдери, які підтримують президента США Дональда Трампа, розкритикували його рішення ввести мита від 10 до 50% на імпорт більш ніж зі 180 країн.
Засновник Tesla і SpaceX Ілон Маск висловив критику на адресу радника президента з торгової політики Пітера Наварро, який відіграв ключову роль у розробці плану по митах.
Маск у ході особистого спілкування просив Трампа відмовитися від цього рішення, пише Washington Post з посиланням на обізнані джерела.
Однак, за їхніми словами, президент не послухав бізнесмена, який вклав майже $290 млн. на підтримку Трампа та інших республіканців на виборах.
Після цього Маск опублікував у соцмережі Х відео, де нобелівський лауреат з економіки Мілтон Фрідман пояснює важливість вільної торгівлі між країнами.
Співзасновник мережі магазинів будматеріалів Home Depot та давній спонсор Республіканської партії Кен Лангон назвав тарифи занадто високими.
В інтерв'ю Financial Times він заявив, що 46%-ий тариф для В'єтнаму – «нісенітниця», а додатковий збір 34% для Китаю – «надто агресивний» і не дає «шансу на успіх серйозних переговорів».
За його словами, «більш керованим і, безумовно, конструктивним» підходом було б запровадження 10%-го загального тарифу на товари, що імпортуються, з подальшими двосторонніми переговорами з країнами.
Також Лангон висловив упевненість, що Трампа «погано інформують» у галузі економічної політики.
У свою чергу, мільярдер Білл Екман, який був спонсором президентської кампанії Трампа, назвав мито «серйозною політичною помилкою».
Не підтримав тарифи вище за 10% і інвестор Стенлі Даркенміллер, якого FT називає наставником міністра фінансів США Скотта Бессента.
Проти висловився і міністр фінансів першого президентського терміну Трампа Вілбур Росс. За його словами, ситуація «серйозніша», ніж він очікував. Рос підкреслив, що бізнес може впоратися як з хорошими, так і з поганими новинами, але «складно справлятися з невизначеністю».
Виконавчий директор JPMorgan Chase Джеймі Даймон у щорічному листі акціонерам попередив, що тарифи, «ймовірно, призведуть до зростання інфляції і рецесії».
При цьому фахівці JPMorgan оцінили ймовірність рецесії в США у 60%, а замість зростання ВВП країни на 1,3% цього року чекають падіння на 0,3%.
У Goldman Sachs оцінюють ймовірність настання рецесії у США у найближчі 12 місяців у 45%.
Трамп запровадив тарифи на товари більш ніж зі 180 країн на початку квітня. За його словами, протягом десятиліть США знижували торгові бар'єри щодо інших країн, тоді як ці країни встановлювали величезні тарифи на американську продукцію. Рішення Трампа спровокувало падіння індексів світових ринків, курсу долара щодо валют ключових партнерів США, а також зниження ціни на нафту до мінімуму за чотири роки.
Трамп заявив, що не хотів провокувати обвал ринків, але «іноді доводиться приймати ліки, щоби щось виправити».
Бекграунд. Нагадаємо, бізнес-імперія Трампа зменшилася на $500 млн через введені ним тарифи. Навіть його власна резиденція Mar-a-Lago подешевшала на $32 млн, впавши на 5%.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].