Facebook розробляє власну операційну систему, щоб не залежати від Google

Додатки Facebook для смартфонів не постраждають - вони залишаться доступними на Android

Марк Цукерберг
фото www.flickr.com/photos/136074903@N03/21992149289

Facebook не хоче, щоб окуляри доповненої реальності або VR-гарнітура компанії залежали від Google і її операційної системи Android. Ось чому компанія доручила Марку Луковскі, одному з авторів Microsoft Windows N, створии власну операційну систему «з нуля». Про це пише TechCrunch.

Зазначається, що додатки Facebook для смартфонів не постраждають – вони залишаться доступними на Android.

«Ми дуже хочемо забезпечити собі місце в майбутньому, – сказав віце-президент з апаратного забезпечення Ендрю Босоуорт. – Ми думаємо, що не можемо довіряти ринку або конкурентам в цьому питанні. І ми повинні зробити це самі ».

З переходом на власну ОС, Facebook зможе отримати більше можливостей для взаємодії в соціальних мережах. Це також допоможе уникнути непорозумінь між Google і Facebook, які можуть зірвати плани щодо виходу гаджетів другої. Видання наголошує, що особлива увага приділяється тому, що потрібно для AR-окулярів. Компанія наразі вивчає усі можливі варіанти, включно з потенційним партнерством з іншими фірмами абр створення ОС спеціально для доповненої реальності.

Команда розробників ОС розміститься в новому офісі компанії в Берлінгеймі, неподалік від штаб-квартири Facebook. Місця там вистачить приблизно для 4000 співробітників. Переїзд відбудеться у другій половині 2020.

В компанії також розповіли, що планують зробити це місце загальнодоступним, щоб кожен охочий міг прийти та спробувати гаджети доповненої та віртуальної реальності. Крім того, Facebook заявила, що розглядає можливість створення в Берлінгеймі справжнього торгового простору, де люди зможуть в спробувати, і купити її пристрої. Це стало б першим знаним кроком для створення власних торгових майданчиків Facebook, як у Apple і Microsoft.

Нагадаємо: раніше стало відомо, що Facebook придбала іспанську компанію PlayGiga, яка надає хмарний ігровий сервіс в Італії, Аргентині, Чилі та Іспанії за 70 млн євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS