Колишній постпред України в ООН, а нині – посол України в США Володимир Єльченко в інтерв’ю «Укрінформ» розповів, чому ухвалення в ООН резолюцій, в яких Росія названа окупантом, є важливим для України.
На питання журналіста, навіщо взагалі ухвалювати в ООН документи щодо російської агресії, якщо Росія їх все одно не виконує, дипломат підкреслив, що резолюції ООН створюють доказову базу для міжнародних судових процесів.
«Можливо, ми не мали б позитивних рішень у міжнародних судах, якби не було цих резолюцій. У них міститься вже кілька десятків положень, у яких Росія названа агресором і державою-окупантом. Для міжнародних судів це такий самий доказ, як відбиток пальця особи. Раз Генеральна Асамблея ООН так сказала, значить, так і є», – пояснив Єльченко.
Завдяки цим резолюціям набагато простіше вибудовувати звинувачення Росії в певних діях, наголосив він.
«Настане час, коли і фізичні особи, і підприємства зможуть вимагати повернення конфіскованого майна в Криму. Адже документи ООН дають усі правові підстави вважати цю конфіскацію незаконною. З часом це обов’язково буде», – сказав він.
Крім того, підкреслив Єльченко, рішення ООН підтримують рівень політичного тиску на Росію.
«Якби цих резолюцій не було, це справді давало б підстави вважати, що «питання Криму закрите». Або його не існує взагалі. Росія може не виконувати ці документи, але їх виконує решта держав світу», – зазначив дипломат.
В інтерв’ю він також розповів про світові країни, які «дружать» з Україною, і які «не дружать», а також поясив, чому Британія після виходу з ЄС буде сильніше підримувати Україну.