Захворіло у світі
12,521,347
Померло у світі
560,834
Вилікувалось у світі
6,901,607
Захворіло в Україні
52,843
Померло в Україні
1,372
Вилікувалось в Україні
25,661
Єльченко назвав країни, які «дружать» з Україною, і які «не дружать»

Єльченко назвав країни, які «дружать» з Україною, і які «не дружать»

Британія після Brexit значно сильніше підтримуватиме Україну, вважає посол

Єльченко назвав країни, які «дружать» з Україною, і які «не дружать»
Володимир Єльченко
@UKRINFORM

Колишній постпред України в ООН, а нині – посол України в США Володимир Єльченко розповів про ставлення до України з боку різних країн світу, яке, зокрема, проявляється на рівні ООН в підтримці або ігноруванні важливих для нас резолюцій. Про це він розповів в інтерв’ю «Укрінформ».

За його словами, до групи «друзів України» входять усі країни Євросоюзу, передусім змінні члени Ради Безпеки ООН, а також наші головні стратегічні партнери – Сполучені Штати і Великобританія.

«[Британія] після виходу з ЄС, хоч як це парадоксально звучить, займатиме ще сильнішу позицію з українського питання. Адже досі Лондон змушений був рухатися у фарватері політики Євросоюзу, де не все так просто навіть із підтриманням санкцій проти Росії. Щоразу, коли раз на пів року порушується питання продовження санкційного режиму, всередині ЄС піднімаються дискусії – чи варто його зберігати в такому вигляді. Позиція Великої Британії близька до позиції США», – розповів Єльченко.

Постійними друзями України він назвав також Польщу, країни Балтії, Канаду, Австралію і Нову Зеландію і Туреччину.

«Хоча Анкара і будує партнерські відносини з Російською Федерацією, її позиція в питаннях Криму й Донбасу тверда й однозначна. Тут вона цілковито на нашому боці», – сказав він, відзначивши в позитивному контексті також європейські країни, які не є членами ЄС, зокрема Швейцарію, Норвегію, Ісландію.

Він зазначив, що у Європі «є лише одна країна, яка цинічно і хронічно голосує проти всіх українських резолюцій, – Сербія», яка займає відверто проросійську позицію. Дипломат назав цю країну «островом негативу» в ЄС.

Єльченко відзначив високу підтримку України серед країн Латинської Америки, «звісно, крім Нікарагуа, Куби й Венесуели». Дружніми в регіоні країнами він вважає Сальвадор, Панаму, Коста-Ріку, Беліз, Гондурас, які постійно голосують за нас.

«Латинська Америка – величезний резерв щодо нашої підтримки, в цих країнах є потужна українська діаспора, яка впливає на політику цих країн. Не в усіх із них є наші посольства, але ми намагаємося взаємодіяти з ними в рамках ООН», – розповів посол.

«Показово, що другий рік поспіль за резолюцію про мілітаризацію Криму голосує Сінгапур. Це хоч і маленька, але впливова країна. Думаю, за нею потягнуться й інші держави регіону», – наголосив Єльченко.

До т.зв. «ворогів» України він відносить 23 країни, ті самі, що й торік.

«Голосування за кримську правозахисну резолюцію показало, що їх 23, як і торік. Ці країни, здається, в Україні вже всі знають напам’ять. Це деякі країни СНД, Північна Корея, Зімбабве, Бурунді, Сирія та інші світові «лідери» дотримання прав людини», – сказав він.

«Більшість із цих країн, які голосують в унісон із Росією проти наших резолюцій, на 100 відсотків залежать від неї», – підкреслив він.

За його словами, ще є велика група країн – близько 80-ти, які утримуються при голосуванні.

«Хтось боїться Росії, хтось від неї залежить. Найбільш податливі голосують проти наших проєктів. А ті, хто чинять якийсь спротив росіянам, – утримуються. Багато з них усно декларують підтримку України, але утримуються при голосуванні», – розповів Єльченко, додавши, що має бути проведена серйозна робота, щоб схилити більше країн на свій бік, і ця робота, яка досі не виконувалася, потребує тривалих зусиль і фінансування.

Нагадаємо, Зеленський призначив посла України в США та представника України в ООН.

Між тим місія ООН надала список країн, які голосували проти резолюції про права людини в Криму.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті