Греція та Пн. Македонія почали отримувати російський газ по «Турецькому потоку»

Поставки здійснюються через Болгарію

Der Standart

Північна Македонія і Греція вже отримують газ через «Турецький потік», повідомив глава болгарської компанії «Булгартрансгаз» Владімір Малінов. У компанії також заявили, що Росія почала поставки газу по новому газопроводу до Туреччини, передає Коммерсант.

«Поставки російського газу не тільки для нас, але й для Греції та Північної Македонії здійснюються через новий пункт пропуску», – заявив Малінов в інтерв'ю радіо BNR.

Російський монополіст «Газпром» з 1 січня почав відвантаження близько 3 млрд куб. м газу в Болгарію.

Зазначається, що домовленості між Болгарією і Росією по газу вдалося досягти наприкінці 2019 року.

Раніше міністр енергетики Болгарії Теменужка Петкова заявляла, що відмова від транзиту російського газу через Україну і Румунію заощаджуватиме Болгарії понад 70 млн левів на рік (близько 35 млн євро) на платі за транзит, що, в свою чергу, дозволить знизити ціну на російський газ для болгарських споживачів приблизно на 5%.

Між тим глава «Нафтогазу України» Андрій Коболєв повідомив, що через початок транспортування російського газу «Турецьким потоком» Україна втратить 15 млрд кубометрів транзиту уже цього року.

«Турецький потік» йде з Краснодарського краю по дну Чорного моря в європейську частину Туреччини. Одна з його ниток побудована для того, щоб постачати газ до Туреччини, інша – в країни Південної і Південно-Східної Європи. Потужність кожної нитки складе 16 млрд кубометрів газу в рік.
У грудні сенат США включив до військового бюджету на 2020 рік санкції проти двох газових проектів Росії: «Північний потік-2» і «Турецький потік». Морська ділянка цього проекту вже побудована, під загрозою виявилося його продовження в Сербію та Болгарію.
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS