Греція та Пн. Македонія почали отримувати російський газ по «Турецькому потоку»

Греція та Пн. Македонія почали отримувати російський газ по «Турецькому потоку»

Поставки здійснюються через Болгарію

Греція та Пн. Македонія почали отримувати російський газ по «Турецькому потоку»
Der Standart

Північна Македонія і Греція вже отримують газ через «Турецький потік», повідомив глава болгарської компанії «Булгартрансгаз» Владімір Малінов. У компанії також заявили, що Росія почала поставки газу по новому газопроводу до Туреччини, передає Коммерсант.

«Поставки російського газу не тільки для нас, але й для Греції та Північної Македонії здійснюються через новий пункт пропуску», – заявив Малінов в інтерв'ю радіо BNR.

Російський монополіст «Газпром» з 1 січня почав відвантаження близько 3 млрд куб. м газу в Болгарію.

Зазначається, що домовленості між Болгарією і Росією по газу вдалося досягти наприкінці 2019 року.

Раніше міністр енергетики Болгарії Теменужка Петкова заявляла, що відмова від транзиту російського газу через Україну і Румунію заощаджуватиме Болгарії понад 70 млн левів на рік (близько 35 млн євро) на платі за транзит, що, в свою чергу, дозволить знизити ціну на російський газ для болгарських споживачів приблизно на 5%.

Між тим глава «Нафтогазу України» Андрій Коболєв повідомив, що через початок транспортування російського газу «Турецьким потоком» Україна втратить 15 млрд кубометрів транзиту уже цього року.

«Турецький потік» йде з Краснодарського краю по дну Чорного моря в європейську частину Туреччини. Одна з його ниток побудована для того, щоб постачати газ до Туреччини, інша – в країни Південної і Південно-Східної Європи. Потужність кожної нитки складе 16 млрд кубометрів газу в рік.
У грудні сенат США включив до військового бюджету на 2020 рік санкції проти двох газових проектів Росії: «Північний потік-2» і «Турецький потік». Морська ділянка цього проекту вже побудована, під загрозою виявилося його продовження в Сербію та Болгарію.
У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло