Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Росія хоче, щоб Білорусь купувала в неї нафту за цінами, вищими за світові. Про це пише БЕЛТА.
«Чому ми досі з президентом Росії не домовилися по нафті? Тому що Росія хоче, щоб ми купили в неї нафту за цінами, вищими за світові. Де таке бачено? – обурився Лукашенко. – Тому я й відмовився від такої нафти і прямо заявив: якщо не буде постачань за світовою ціною з Росії, ми знайдемо цю нафту в іншому місці. Що ми й робимо. І знайшли».
Президент також прокоментував переговори про ціни на російський газ для Білорусі. Свої аргументи він назвав простими: «75 років великої Перемоги. Всі горлопанили де тільки можливо – і в Росії, і в Білорусі. Але «Газпром» сьогодні на Білорусі заробляє в три рази більше, ніж на Німеччині. Це нормально? Це ненормально», – наголосив глава держави.
Він також звернув увагу, що на тлі перемовин у Білорусі раптом прокинулися «свідомі» і закричали про втрату суверенітету. На їхню думку, треба було давно відмовитися від тісних відносин з Росією.
«Якби ми ці кроки зробили, ми б з вами тут не знаходилися. Росія – це не просто величезна країна, дружній нам народ. Це країна, де ми купували сировину. Найголовніше (сировини море, ми можемо купити її в будь-якій країні) – це наш загальний ринок. Ми все перелопачували й переробляли на цьому просторі. І що може статися і сталося б – подивіться на сусідню Україну. Це частково від того, що по живому все порвали та поламали», – вважає президент.
Незважаючи на складні переговори з Росією, глава держави наголосив, що у світі немає такого народу, крім росіян, який відноситься до білорусів з великою повагою. Лукашенко назвав відносини між білорусами й росіянами показником того, як має розвиватися співпраця не тільки між сусідами, але й в цілому – навіть між США та Іраном.
«Посварилися, по морді надавали один одному і тихесенько домовляються, – описав відносини цих країн глава держави. – Тому не треба думати, що десь на Заході чи на Сході хтось нам принесе й подарує щастя. Щастя – в наших руках», – резюмував білоруський лідер.
Як повідомлялось, напередодні нового року стало відомо, що переговори Москви й Мінська щодо умов постачань російської нафти на білоруські НПЗ у 2020 році затягуються, що може призвести до припинення прокачування сировини з 1 січня. Сторони не можуть домовитися щодо ціни на нафту, тарифу на транзит через територію Білорусії, а також про компенсацію за погіршення економіки білоруських НПЗ після проведення податкового маневру в РФ.