Компанія BlackRock, найбільший керуючий фінансовими активами в світі з портфелем $ 7 трлн, адаптує свою інвестиційну стратегію під кліматичні ризики. Про це повідомляє Bloomberg.
Це рішення компанії може кардинально змінити її інвестиційну політику, а разом з тим, те, як корпоративна Америка веде бізнес та здійснить тиск на інших великих фінансових менеджерів, щоб вони наслідували приклад BlackRock.
В щорічному листі глави фонду Ларрі Фінка до своїх співробітників, він заявив, що компанія почне виходити з певних інвестиційних проектів, які «мають високий ризик, пов’язаний із стійким розвитком», таких як інвестиції у виробників вугілля. Його мета полягає у тому, щоб спонукати усі компанії без виключення переглянути свої вуглецеві сліди, а не лише енергетичні.
В листі зазначається, що «зміни клімату стали визначальним фактором для довгострокових перспектив компаній» і наразі «ми знаходимося на межі фундаментального перетворення фінансів».
Компанія переконана в тому, що портфелі, орієнтовані на стійкий розвиток і протидію змінам клімату, можуть забезпечити більш високий прибуток з поправкою на ризик для інвесторів. А оскільки вплив стійкості на інвестиційну віддачу зростає, у BlackRock вважають, що «стійке інвестування – це найміцніша основа для розвитку портфеля клієнтів».
Видання пише, що BlackRock має намір подвоїти кількість своїх біржових фондів, орієнтованих на сталий розвиток, до 150. «Екологічно стійкі активи» компанії повинні вирости в 10 разів, до $1 трлн за десятиліття, йдеться у листі.
Важливим положенням нової політики є відмова компанії від інвестицій у вугільні активи. BlackRock вийде з акцій і боргових цінних паперів підприємств, які отримують більше 25% своїх доходів від операцій з енергетичним вугіллям. Компанія має намір завершити цей процес в середині цього року.
Нагадаємо: Норвезький суверенний фонд, в управлінні якого перебувають активи на понад $1 трлн, прийняв рішення вкласти мільярди доларів у проекти в галузі сонячної та вітрової енергетики.
До цього фонд оголосив про розпродаж акцій нафтогазового сектору на майже $8 млрд. Це рішення було прийняте урядом країни задля зниження ризиків внаслідок переходу від викопного палива до відновлювальних джерел енергії.