Загороднюк метою свого перебування на посаді бачить досягнення критеріїв НАТО

Обіцяє зробити все, щоб Україна отримала статус члена Програми розширених можливостей НАТО

Міністр оборони Андрій Загороднюк
Фото: УНІАН

Міністр оборони Андрій Загороднюк вважає своїм головним завданням на посаді досягти військових критеріїв членства в НАТО та зробити все для того, щоб Україна отримала статус члена Програми розширених можливостей НАТО. Про це він повідомив в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

«Нарешті кооперація стала практичною. Досі часто це були просто політичні гасла, але особливо нічого не відбувалося. Ми дали зрозуміти, що нас політичні гасла не цікавлять. Цікавить перехід у практичний режим. Моє головне завдання – досягти військових критеріїв членства і зробити все для того, щоб отримати статус члена Програми розширених можливостей НАТО», – зокрема сказав міністр.

Він додав, що Україна має «всі шанси його отримати», та вирішення цього питання буде суто політичним.

Загороднюк повідомив, що в січні 2020 року розпочнеться впровадження перших дорожніх карт переходу українських Збройних сил на стандарти НАТО.

На низці системних зустрічей у Брюселі, за словами Міністра оборони,  українська делегація  домовилися про дорожні карти переходу на стандарти Альянсу. «Як має впроваджуватися реформа в тісній кооперації з НАТО, щоб вони розуміли наші дії та повністю підтримували їх – ці дорожні карти було погоджено і підтримано. Перші дорожні карти вже будуть у січні, тому що стандартів там кілька сотень», – повідомив міністр оборони.

Він уточнив, що дорожня карта стосуватиметься видів та окремих родів військ, тому що всі вони перебувають в абсолютно різних станах.

«Дорожня карта йтиме за видами і за окремими родами військ, тому що абсолютно різний стан. У деяких він такий, що можна вже завтра сертифікацію проходити, в деяких її вже пройшли (наприклад у Силах спеціальних операцій), а в деяких – необхідно будувати все від самого початку», – сказав Загороднюк.

За його словами, Військово-Морські сили України уже зараз  фактично відповідають критеріям членства в Альянсі, оскільки багато хто з персоналу пройшов службу і навчання в структурах НАТО.

Як раніше писав Mind, нещодавно РНБО під головуванням президента Володимира Зеленського розглянула проєкт Стратегії національної безпеки України «Безпека людини – безпека країни». 

Пріоритетними напрямами політики національної безпеки у проєкті стратегії визначається забезпечення незалежності й державного суверенітету, суспільний розвиток, насамперед – розвиток людського капіталу, захист прав, свобод і законних інтересів громадян України, європейська і євроатлантична інтеграція (створення необхідних умов для набуття повноправного членства у ЄС і НАТО), відновлення територіальної цілісності в межах міжнародно визнаних кордонів України.

Також зазначалося, що однією з основних засад, які закладаються в основу даної стратегії, є розвиток стратегічних відносин з ключовими іноземними партнерами, насамперед з Євросоюзом і державами–членами НАТО.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS