Коронавірус COVID-19
Захворіло у світі
741,030 осіб
Померло у світі
35,114 осіб
Вилікувалось у світі
156,838 осіб
Захворіло в Україні
480 осіб
Померло в Україні
11 осіб
Вилікувалось в Україні
6 осіб
На засіданні РНБО під головуванням Зеленського обговорили оборонну стратегію України

На засіданні РНБО під головуванням Зеленського обговорили оборонну стратегію України

Нею передбачено зменшення ймовірності ескалації конфлікту з РФ та напруги у двосторонніх відносинах

На засіданні РНБО під головуванням Зеленського обговорили оборонну стратегію України
Фото: сайт Офісу Президента України

Рада національної безпеки і оборони, засідання якої відбулося під головуванням президента Володимира Зеленського, розглянула Стратегію національної безпеки України «Безпека людини – безпека країни». Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента.

Як зазначив директор Національного інституту стратегічних досліджень Олександр Литвиненко, проект стратегії був опрацьований відповідною робочою групою та презентований, зокрема, у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі у грудні минулого року, де отримав схвальну оцінку.

В основу діяльності пропонується покласти три основні засади:

  1. розвиток оборонних і безпекових спроможностей, які унеможливили б збройну агресію проти України шляхом збільшення ціни цієї агресії;
  2. здатність суспільства та держави швидко й адекватно реагувати на зміну безпекового середовища й підтримувати стале функціонування своїх основних механізмів;
  3. розвиток стратегічних відносин з ключовими іноземними партнерами, насамперед з Євросоюзом і державами – членами НАТО, прагматична співпраця з іншими країнами та міжнародними організаціями на основі національних інтересів України.

Пріоритетними напрямами політики національної безпеки у проекті стратегії визначається забезпечення незалежності й державного суверенітету, суспільний розвиток, насамперед – розвиток людського капіталу, захист прав, свобод і законних інтересів громадян України, європейська і євроатлантична інтеграція (створення необхідних умов для набуття повноправного членства у ЄС і НАТО), відновлення територіальної цілісності в межах міжнародно визнаних кордонів України.

Передбачається, що реалізація цих пріоритетів забезпечуватиметься шляхом «відновлення миру та державного суверенітету на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей», здійснення комплексу міжнародно-правових, політико-дипломатичних, безпекових, гуманітарних та економічних заходів «Крим – це Україна».

Також пропонується вжити заходів для зменшення ймовірності ескалації конфлікту з РФ та напруги у двосторонніх відносинах.

Нагадаємо: перед тим президент Зеленський провів зустріч з прем'єр-міністром Олексієм Гончаруком. Глава держави доручив прем'єру розібратися із зарплатами топ-чиновників та з «Нафтогазом». Також Гончаруку доручено розділити об'єднані міністерства та налагодити співпрацю з урядом. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію