Англо-нідерландська енергетична компанія Royal Dutch Shell уповільнює темпи своєї масштабної програми зворотного викупу акцій обсягом $25 мільярдів, найбільшої в світі, після падіння прибутку в четвертому кварталі через зниження цін на нафту і газ. Про це пише Reuters.
У першому кварталі 2020 року об`єм покупки акцій складе близько $1 млрд в порівнянні з показником в $2,75 млрд за квартал з липня 2018 року. При цьому глава Shell Бен ван Берден сказав, що компанія як і раніше має намір завершити програму.
За словами аналітиків, Shell, швидше за все, не зможе завершити програму до кінця 2020 року, як планувала.
«Наш намір завершити програму зворотного викупу акцій вартістю $25 млрд залишається незмінним, але темпи і раніше будуть залежати від макроекономічної ситуації та подальшого скорочення боргу», – уточнив ван Берден.
Чистий прибуток, що належить акціонерам Shell, за четвертий квартал скоротилася на 48% до $2,9 млрд з $5,7 млрд роком раніше. Показник став найнижчим більш ніж за три роки через списання в розмірі $1,65 мільярда на тлі зниження цін на нафту і газ.
У 2019 прибуток Shell впав на 23% до $16,5 млрд.
Обсяг грошових коштів, який є одним з ключових показників діяльності компанії, також різко знизився до $10,3 мільярда з $22 мільярдів роком раніше.
Нагадаємо: раніше Shell повідомила про свої плани виплатити своїм акціонерам не менше $125 млрд в 2021-2025 роках у вигляді дивідендів і викупу акцій.