Раді пропонують комплексну реформи галузі електронних комунікацій

За поширення спаму на операторів чекають адміністративні штрафи

Верховній Раді пропонують ухвалити комплексну реформу галузі електронних комунікацій в Україні, яка передбачатиме, зокрема, зміну підходів щодо доступу до інфраструктури, оподаткування, захисту споживачів та реєстрації суб’єктів господарювання. Відповідний законопроект (№3014) зареєстровано у парламенті.

«Законопроект спрямований на створення умов для розвитку високошвидкісних електронних комунікаційних мереж, впровадження нових технологій та послуг, що сприятиме збільшенню доходів від надання електронних комунікаційних послуг та відповідних надходжень до держбюджету», – зазначається у пояснювальній записці до законопроекту, текст якої розміщено на веб-сайті парламенту.

Законопроект підготовлено в контексті євроінтеграційних зобов’язань України.

Експерти неурядового експертно-аналітичного центру Офіс ефективного регулювання (BRDO, фінансується Європейським Союзом) вважають, що законопроект покликаний краще захистити права споживачів, забезпечити доступ до Інтернет у будь-якому куточку країни та створити більш передбачувані й стабільні умови для роботи операторів телекомпослуг.

Як повідомляється на веб-сайті BRDO, для захисту споживачів послуг, зокрема, передбачається право замовляти та отримувати окремі послуги без обов’язкового замовлення пакету послуг (наприклад, надання оператором тільки голосових послуг, без підключення послуги доступу до Інтернет).

Крім того, законопроектом передбачається право відмовитися від небажаних розсилок в електронних повідомленнях – за поширення спаму на операторів чекають адміністративні штрафи.

Серед положень законопроекту, гарантоване право кожному на доступ до мережі Інтернет та передбачення надання адресних субсидій малозабезпеченим споживачам.

Крім того, за оцінкою BRDO, законопроект полегшує умови діяльності операторів послуг е-комунікацій.

Серед пропонованих змін: довгоочікуване запровадження принципу технологічної нейтральності – в ліцензіях на користування радіочастотним ресурсом для операторів не буде зазначатись конкретна технологія, їх застосування визначатиметься лише планом використання радіочастотного ресурсу.

Законопроект також містить положення щодо передбачуваності змін розміру ставок рентної плати за частоти.

Передбачається також можливість спільного розташування та використання елементів інфраструктури електронних комунікаційних мереж, що допоможе зменшити витрати операторів на розгортання мереж комунікацій.

При цьому, стосовно територій, де відсутній доступ до Інтернет, зокрема через те, що надання послуг там є економічно невигідним буде розглядатися можливість розгортання мереж електронних комунікацій завдяки наданню постачальникам безкоштовного доступу до інфраструктури державної та комунальної власності.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS