Компанії-члени Європейської бізнес асоціації (ЄВА) виступили проти законодавчої ініціативи обов’язкового використання частки вітчизняної сировини при виробництві коньяку в Україні. Про це повідомляється на веб-сайті ЄБА.
«Запропонована ініціатива спотворює конкуренцію на ринку… Така вимога обмежить доступ до ринку нових коньячних виробників, оскільки їм доведеться закуповувати спирти внутрішнього виробництва у достатній кількості у своїх конкурентів, які можуть завищувати ціну або просто відмовляти у такому продажі», – зазначається у повідомленні.
Відповідні зміни пропонуються у законопроекті №2431: передбачається щорічне зростання частки використання внутрішньої сировини до 85% з 1 січня 2027 року.
Крім того, в Асоціації вважають, що така вимога суперечить угоді про асоціацію між Україною та ЄС, а також відзначають, що законопроект не передбачає, яким чином встановлюватиметься походження сировини.
Як повідомлялося, в угоді з ЄС щодо зони вільної торгівлі передбачається, що Україна не зможе виготовляти коньяк з 1 січня 2026 року, оскільки це є географічним зазначенням Франції: відмова від звичних назв «коньяк» та «шампанське» може призвести до збитків для українських виробників, але європейська сторона під час переговорів відмовилася передбачити будь-яку компенсацію.