Частка непрацюючих кредитів (NPLs) в Україні становила 48,4% на початку 2020 року. Про це повідомляє пресслужба НБУ.
«Вона (частка. – Mind) залишається вкрай високою протягом останніх років, хоча поступово скорочується із 2018 року», – сказано в повідомленні.
В НБУ високі показники NPLs називають результатом «кредитної експансії» минулих років, коли стандарти оцінювання платоспроможності позичальників були низькими, а права кредиторів недостатньо захищеними.
За даними регулятора, висока частка непрацюючих кредитів спричинена також практикою кредитування пов’язаних осіб, що припинили обслуговувати кредити під час кризи.
У повідомленні зазначається, що на сьогодні всі непрацюючі кредити визнані банками, а рівень покриття їх резервами постійно зростає та становить приблизно 95%. За прогнозами НБУ, надалі непрацюючі кредити суттєво не впливатимуть на фінансові результати та капітал банків.
Проте в НБУ велику частку NPLs називають «тягарем для банківського сектору», особливо для державних банків. Зокрема, близько 45% «поганих кредитів» припадає на ПриватБанк.
Нагадаємо: за підсумками 2019 року банки державного сектору отримали прибуток у розмірі 35,2 млрд грн (в 2,4 раза більше, ніж у 2018 році (14,6 млрд грн)).
Раніше НБУ вирішив починаючи з 2021 року запровадити поетапне вирахування з регулятивного капіталу банків вартості майна, що не використовується ними під час здійснення банківської діяльності.
Нагадаємо: Mind представив оновлений рейтинг життєздатності українських банків. Перше місце розділили чотири банки з рейтингом «4,5 зірки»: французький Ukrsibbank, австрійський Райффайзен банк Аваль, нідерландський ІНГ Банк Україна, американський Сітібанк.