ОПЕК усе ще сподівається переконати РФ скоротити видобуток

Це допоможе підтримати ціни на нафту, які обвалив корона вірус

фото www.flickr.com/photos/jritch/2902925931

Саудівська Аравія та інші члени ОПЕК будуть прагнути переконати Росію в середу приєднатися до них у великому додатковому скороченні видобутку нафти, щоб підтримати ціни, які впали на одну п'яту в цьому році через спалах коронавірусу. Про це пише Reuters.

Технічна група з декількох представників країн ОПЕК, Росії та інших виробників рекомендувала напередодні скоротити видобуток на додатковий мільйон барелів на добу в другому кварталі.

Вона також рекомендувала продовжити термін дії існуючих скорочень в 2,1 млн барелів на добу для ОПЕК + до кінця 2020 року. Зустріч ОПЕК + пройде на цьому тижні у Відні.

Росія досі давала зрозуміти, що, можливо, погодиться на продовження існуючих скорочень, термін дії яких закінчується в березні, але, ймовірно, їй буде важко погодитися на більш сильні скорочення.

Нагадаємо: ще на початку минулого місяця аналітики наголосила на тому, що небажання РФ скоротити нафтодобування у зв’язку із рекомендацією техкомітету ОПЕК+ може сигналізувати про потенційний розлам всередині альянсу. Тоді російський міністр Олександр Новак заявив, що потрібен час, щоб зважити вплив коронавірусу на ринок нафти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS