Небажання РФ рятувати ціни на нафту свідчить про розлам всередині ОПЕК
Відсутність єдності в альянсі ставить під сумнів його існування

Небажання РФ скоротити нафтодобування у зв’язку із рекомендацією техкомітету ОПЕК+ може сигналізувати про потенційний розлам всередині альянсу. Про це пише CNBC.
Зазначається, що комітет, який консультує виробників, провів три дні у Відні та рекомендував скорочення нафтовидобутку ще на 600 000 барелів на добу.
«Рекомендація – скоротити видобуток на 600 000 барелів на добу. Росія попросила більше часу для консультацій», – сказало одне з джерел, знайоме із ходом зустрічі.
Як відомо, техкомітет не є органом, який приймає рішення, він тільки дає рекомендації міністрам країн ОПЕК та її союзникам, включно із РФ.
Російський міністр Олександр Новак заявив, що потрібен час, щоб зважити вплив коронавірусу на ринок нафти.
Чергова зустріч міністрів ОПЕК запланована на 5 березня, однак були сподівання, що вона може відбутись раніше у зв’язку із спалахом вірусу, який змусив Китай, найбільшого імпортера нафти, скоротити попит на 20%.
«Перспектива не дуже гарна. Ви провели спеціальну технічну зустріч, щоб виглядало, начебто ви випереджаєте сумацію. Тепер ви спантеличені, – сказала Хеліма Крофт, глава сировинної стратегії в RBC. – У нас є дві різні версії: одна говорить, що росіяни погодились на скорочення, інша – що відмовились».
Крофт додала, що Росія наче «наречена-утікачка», що приходить «до вівтаря в останній момент».
Міжнародні ф’ючерси на нафту марки Brent на торгах в четвер спочатку трохи виросли, а потім втратили 1,5% до $55 за барель. Ф’ючерси на West Texas Intermediate (WTI) здешевіли приблизно на 0,4% в ледве тримали ціну вище $50 за барель.
«Коли ОПЕК потрапляє в таку халепу, ринок простягає руку, і це один з таких моментів, – сказав Джон Кілдуфф, партнер Again Capital. – Їм доведеться піти на суттєве зниження виробництва… Комусь доведеться прикрити кран».
Кілдуфф додав, що Саудівська Аравія не погодиться одна скорочувати нафтодобування.
«Відсутність єдності зараз ставить під питання всю схему. Не зважаючи на те, що росіяни минулого разу зголосились, зараз виникає питання, чи збираються вони брати участь (у новому скорочені видобутку – ред.)», – наголосив він.
За його словами, й і минулого разу у грудні Росія не спішила приєднатись до рішення ОПЕК+ щодо скорочення.
Тепер, коли коронавірус б’є по світовому попиту, тиск на ОПЕК+ посилюється, ціна на нафту йде падає нижче рівнів, які необхідні багатьом виробникам для підтримки своїх бюджетів. З ціною в $50 за барель нафта стає складним питанням навіть для російської промисловості, яка з самого початку виступала проти скорочення видобутку.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].