Ціни на нафту Brent вперше за три роки опустились нижче позначки у $50

За тиждень Brent і WTI втратили близько 2% вартості

фото www.flickr.com/photos/64147639@N00

Котирування нафти продовжують знижуватися в п'ятницю вранці в очікуванні рішення ОПЕК +, торги четверга завершилися на мінімумі більш ніж за два роки.

Як повідомляє «Інтерфакс», травневі ф'ючерси на Brent дешевшали в Лондоні на $0,61 (на 1,22%), до $49,38 за барель. За четвер контракт подешевшав на $1,14 (на 2,23%), склавши на закриття $49,99 за барель. Brent вперше з середини 2017 завершила торги нижче позначки $50 за барель.

Квітневі ф'ючерси на WTI дешевшають в Нью-Йорку на $0,56 (на 1,22%) до $45,34 за барель. За попередню сесію WTI подешевшала на $0,88 (на 1,88%), до $45,9 за барель.

З початку цього тижня Brent і WTI втратили близько 2% вартості.

«Ціни можуть отримати підтримку, якщо Росія і інші союзники ОПЕК приєднаються до планів щодо скорочення видобутку, але будь-який негативний розвиток епідемії коронавірусу може чинити тиск на ціни», – вважають аналітики AxiCorp.

Саудівська Аравія, не досягнувши консенсусу зі своїм головним партнером по угоді ОПЕК + – Росією, несподівано для всіх, подвоїла ставки.

Замість узгодженого з країнами ОПЕК вдень у четвер збільшення скорочення нафтовидобутку на 1,5 млн барелів на добу тільки на другий квартал і продовження поточних обмежень на 1,7 млн б / д Саудівська Аравія пізно ввечері погодила з країнами ОПЕК додаткове скорочення на 1,5 млн б / с на весь 2020 рік. Росія була проти навіть першого варіанту, погодившись лише на поточні скорочення на другий квартал.

Тепер вся увага прикута до зустрічі міністрів енергетики Росії і Саудівської Аравії – Олександра Новака і принца Абдулазіза бен Сальмана, яка відбудеться в п'ятницю.

Нагадаємо: світові ринки увійшли в рекордне падіння з часів кризи 2008 року. Ціни на нафту опустилися до мінімуму більш ніж за рік минулого тижня, оскільки стрімке поширення коронавірусу викликало побоювання про уповільнення глобального попиту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS