Світові ринки увійшли в рекордне падіння з часів кризи 2008 року
Обвалу ринків посприяло можливе перетворення спалаху коронавірусу на пандемію

Світові ринки акцій можуть зафіксувати максимальне тижневе зниження з часів розпалу фінансової кризи в 2008 році, оскільки інвестори розпродають ризикові активи на тлі побоювань, що спалах коронавірусу перетвориться в пандемію і спровокує глобальну рецесію.
Як повідомляє Reuters, країни на трьох континентах повідомили про перші випадки зараження коронавірусом в п'ятницю, в той час як світ готується до можливої пандемії.
Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебрейесус попередив, що всі країни повинні приготуватися, оскільки у спалаху є потенціал вилитися в пандемію.
Європейські акції в п'ятницю впали на 3%, опустившись слідом за фондовими індексами Азії та масовим розпродажем на Уолл-стріт.
«Нам навіть не потрібно чекати економічних даних, щоб побачити, наскільки сильно страждає економіка. Видно, що продажі авіакомпаній і готелів вже падають удвічі або близько того», – сказав Томоаки Сісідо старший економіст Nomura Securities.
Крім збоїв в міжнародних перевезеннях і ланцюжках поставок, економічний збиток також виглядає неминучим, в той час як уряди низки країн закривають школи і скасовують великі заходи, щоб зупинити поширення патогена.
«Можна сказати, що вплив коронавірусу буде явно набагато сильнішим, ніж від торгової війни між США і Китаєм. Так що у ФРС немає причин для того, щоб зайняти вичікувальну позицію в наступному місяці», – сказав Сісідо.
Індекс світових акцій MSCI зменшився на 0,6% після зниження на 3,3% в четвер. На цьому тижні індекс втратив 9,4% і може показати найсильніше тижневе падіння з моменту зниження на 9,8% в листопаді 2008 року.
Основні індекси Уолл-стріт знизилися шосту сесію поспіль в четвер, при цьому індекс S&P 500 впав на 4,42% і підтвердив найшвидшу для себе корекцію в історії. S&P 500 закінчив сесію на 12% нижче рекордного піку закриття 19 лютого.
Індекс CBOE volatility підскочив до позначки в 39,16, найвищого рівня приблизно за два роки. Індекс відстежує очікування щодо можливих змін американських акцій в найближчі 30 днів.
Японський Nikkei втратив 3,7%, а індекс китайських «блакитних фішок» CSI300 зменшився на 3,6%.
Ціни на нафту опустилися до мінімуму більш ніж за рік в п'ятницю і можуть зафіксувати максимальне тижневе зниження більш ніж за чотири роки, оскільки стрімке поширення коронавірусу викликало побоювання про уповільнення глобального попиту.
Японська єна виросла в п'ятницю до місячного максимуму по відношенню до долара, оскільки інвестори звернулися до безпечних активів на тлі побоювань про поширення вірусу.
Грошові ринки зараз майже на 100% впевнені, що Федеральна резервна система США знизить ключову ставку в наступному місяці.
Детальніше читайте у матеріалі Mind: «Тиждень втрат: як коронавірус «скосив» у бірж $6 трлн».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].