РФ доведеться сильно знизити ціну на нафту, щоб не програти ринок Європи Саудівській Аравії

По позиціям Росії також вдарило падіння попиту на нафту в Китаї

фото www.flickr.com/photos/131239327@N08/17200943170

Росії доведеться сильно знизити ціни на нафту в Європі, щоб не програти Саудівської Аравії свою частку на ринку. Про це повідомив старший директор групи з природних ресурсів і сировинних товарів агентства Fitch Дмитро Маринченко, передає OilExp.

ЗМІ на цього тижня повідомили про початок цінової війни ряду країн ОПЕК на ринку нафти, після того як організація і Росія не змогли домовитися про продовження угоди ОПЕК + з 1 квітня. Так, агентство Reuters пише, що Саудівська Аравія намагається витіснити російську нафту марки Urals з її основних ринків, пропонуючи замість цього свою за нижчою ціною. А Bloomberg повідомив, що Ер-Ріяд пропонує в Європі потрійні обсяги своєї нафти за ціною в $25 за барель.

«Порядку половини російського експорту нафти припадає на Європу, російським компаніям також доведеться сильно знижувати ціни, щоб утримати частку ринку», – прокоментував ці повідомлення Маринченко.

Експерт зазначив, що ситуація ускладнюється падінням через коронавируса попиту в Китаї, який є ще одним важливим ринком для Росії.

«Але основна проблема навіть не в прямій конкуренції, а в тому, що через нездатність Саудівської Аравії і Росії домовитися про зниження видобутку в умовах падаючого попиту на ринку утворився сильний надлишок нафти, який буде штовхати ціни вниз», – уклав експерт.

Провідні аналітики в сфері енергетики повідомили, що посилення цінової війни за нафту між Саудівської Аравією та Росією створило «дуже хворобливі» ринкові умови для найбільших виробників сирої нафти.

Спад ф’ючерсів на сиру нафту відбувся після того, як завершились провалом переговори ОПЕК+. Ринок сподівався, що сторони досягнуть консенсусу та погодяться посилити скорочення видобутку нафти задля підтримання цін. Неочікувана невдача призвела до стрімкого обвалу цін в понеділок 9 березня.

Після того, нафта дещо стабілізувалась, однак заява Дональда Трампа про обмеження в’їзду у США іноземних громадян з країн Європи послужив новим каталізатором до падіння.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS