Ціни на нафту обвалились на 30%

Ціни на нафту обвалились на 30%

Цей обвал став найгіршим з дня початку операції «Буря в пустелі» в 1991 році

Ціни на нафту обвалились на 30%
фото www.flickr.com/photos/bearpaw/6791984135

Ринки нафти обвалились на понад 31% після останньої провальної зустрічі ОПЕК+, яка спровокувала справжню цінову війну між Саудівською Аравією та Росією. Як повідомляє Bloomberg, це протистояння гігантів матиме обширні політичні та економічні наслідки.

Обвал став найбільшим з дня початку операції «Буря в пустелі» в 1991 році. З огляду на те, що ф’ючерси на нафту марки Brent впали до $31,02 за барель, Goldman Sachs Group попередив, що ціни можуть знизитись до $20 за барель.

Катастрофічний колапс вплине на світову енергетичну галузь – постраждають як енергетичні гіганти, так і нафтозалежні країни від Іраку до Нігерії, також може змінитись світова політика, знищивши впливовість таких країн, як Саудівська Аравія.

Під впливом коронавірусу, який викликав зниження попиту, ринок нафти все глибше поринає в хаос.. Саудівська Аравія знизила свої максимальні ціни до максимуму за останні 20 років за вихідні і дала зрозуміти покупцям, що «наповнить ринок нафтою». Безпрецедентне зниження цін королівством відбулось за кілька годин після того, як переговори між країнами-членами ОПЕК+ закінчились провалом. Розвал альянсу фактично припинить співпрацю між Саудівською Аравією та РФ, які підтримували ціну на нафту з 2016 року.

Як повідомляє Bloomberg, джерело видання повідомило, що Саудівська Аравія планує підняти видобуток значно вище 10 млн барелів на добу наступного місяця і навіть може досягнути рекордних 12 млн барелів на добу.

У зв’язку із ситуацією, яка склалась після зустрічі ОПЕК+ та поширенню коронавірусу у світі, трейдери прогнозують, що ціни впадуть ще нижче.

Світова ціна на Brent на біржі CE Futures Europe впала на $14,25 за барель до 31,02. Нафта West Texas Intermediate упала на 34% до 27,34 за барель. Торгівлю було припинено через кілька хвилин від початку через масштаб падіння.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло