Науковці Інституту молекулярної біології та генетики НАН (ІМБГ НАН) розробили тест-систему для діагностики коронавірусу 2019-nCoV, вчені працювали над проєктом з січня 2020 року за завданням Ради національної безпеки та оборони (РНБО). Про це повідомляє пресслужба Інституту.
Зазначається, що науковцям вдалось створити лабораторний варіант патентоспроможної оригінальної «платформи» тест-системи на основі полімеразної ланцюгової реакції в реальному часі для діагностики китайського коронавірусу SARS-CoV-2, яку дуже швидко можна пристосовувати до нових мутацій вірусу.
«Співробітники Інституту провели дизайн та синтез нуклеотидних праймерів і плазміди з відповідною ділянкою генома вірусу для створення позитивного контролю, підбір вірусних штамів у якості негативного контролю», – пояснюють в повідомленні.
В Інституті наголошують, що створена діагностична система нещодавно успішно пройшла тестування на кДНК із взірців, виділених у пацієнтів з підозрою на інфекцію вказаного вірусу та протестованих в Центрі громадського здоров'я.
Повідомляється, що в якості доказовості високої специфічності роботи даної тест-системи науковці провели дослідження послідовності нуклеотидів у ланцюгу отриманого фрагменту ДНК. Відтак, фрагмент повністю співпав з відповідною послідовністю коронавірусної РНК пацієнта, який мав позитивний тест на COVID-19.
Розроблена в Інституті тест-система вже пройшла реєстрацію в Україні та в разі відповідного фінансування готова до випуску на базі ІМБГ НАН.
Нагадаємо: станом на ранок 20 березня в Україні лабораторно підтверджено 26 випадків COVID-19, 3 з них – летальні.