Україна веде переговори з Міжнародним валютним фондом про додаткові кредити для подолання наслідків коронавірусу COVID-19, які допоможуть країні частково профінансувати дефіцит держбюджету і поповнити резерви. Про це пише Reuters, посилаючись на главу Нацбанку України Яківа Смолія.
«Ми разом з урядом розраховуємо, що програми підтримки МВФ, які ми очікуємо, більша частина коштів з них буде направлена до державного бюджету на покриття цього дефіциту, а певна частина піде на поповнення валютних резервів», – сказав Яків Смолій на онлайн- брифінгу.
Він не назвав суму, зазначивши, що розмір допомоги буде залежати від потреби.
Міжнародні резерви України станом на 20 березня знизилися до $24 млрд з $27 млрд за підсумками лютого – причиною стали виплати за держборгом та інтервенції НБУ на міжбанківському ринку для стримування надмірних коливань курсу гривні. Зазначається, що національна валюта слабшає через підвищений попит на долари на тлі коронавірусу і турбулентності зовнішніх ринків.
Заступник голови НБУ Олег Чурій повідомив, що чистий продаж валюти центральним банком з початку року становить $1,5 млрд, і регулятор вважає резерви достатніми для продовження інтервенцій.
«Ми очікуємо позитивних новин щодо співпраці України з МВФ, що дасть нам значне додаткове надходження коштів», – сказав Чурій.
У грудні минулого року Україна попередньо домовилася з МВФ про стандартну трирічну програму розширеного фінансування на $5,5 млрд. Однак вона може бути остаточно затверджена радою директорів МВФ тільки після того, як український парламент прийме закони про ринок землі і внесе до банківського законодавства поправки, які унеможливлюють повернення неплатоспроможних банків колишнім власникам.
Смолій сказав, що розраховує на прийняття обох законів найближчим часом, що дозволить Києву отримати фінансування і за цією програмою.
За останніми даними, в Україні зафіксовано 26 випадків зараження коронавірусом, включаючи три летальних.
Раніше Смолій повідомив, що результати перемовин з МВФ будуть найближчими тижнями.