Нафтопереробні заводи в США та Європі відмовляються купувати додаткові обсяги нафти у Саудівської Аравії, незважаючи навіть на те, що ціни на сировину були знижені. Про це повідомляє WSJ.
За їхніми словами, у зв’язку із цим Саудівська Аравія стикається з труднощами у пошуку нових покупців. Це пов’язано з тим, що у клієнтів немає достатньо сховищ, щоб зберігати нові обсяги палива.
Між тим, Росії вдалось перенаправити свої поставки в Китай, де попит на нафту починає відновлюватись.
«Скорочення цін Саудівською Аравією було направлено безпосередньо на завоювання російської частки ринку, особливо в деяких країнах Європи. Однак, як відзначають трейдери, Росії вдалося перенаправити європейські поставки в Китай, де попит повільно відновлюється », – пише видання.
Окрім того, прогнозується, що компанії королівства будуть ще сильніше знижувати ціни на нафту в квітні, щоб «зберегти конкурентоспроможність» на ринках Європи.
Обвал на нафтовому ринку відбувся після зриву угоди ОПЕК+ та обіцянки Саудівської Аравії збільшили видобуток до 13 млн барелів на добу. В цілому ціни на нафту з початку року обвалились наполовину.
18 березня ціни на нафту обвалилась до більш ніж 18-річного мінімуму. Нафта WTI здешевіла на 24,4% або 6,58% до $20,37 за барель, найнижчого рівня з лютого 2002 року. Міжнародний еталонний сорт нафти Brent обрушився на 14,1% або $4,07 до $24,67, найнижчого рівня з 2003 року.
Як повідомлялось, світовий попит на нафту ризикує обвалитись до історичного максимуму цього року.