Світовий попит на нафту 2020 року ризикує показати найбільше падіння в історії – Bloomberg
Зниження може виявитися більшим за майже 1 млн б/д, зафіксованих під час рецесії 2009 року, і 2,65 млн б/д в 1980-му, після другої нафтової кризи

Глобальне споживання нафти перебуває у вільному падінні, що може призвести до найбільшого річного скорочення в історії на тлі введення країнами безпрецедентних заходів для боротьби з поширенням коронавірусу. Про це повідомляє Bloomberg.
Заборона на поїздки, робота на дому, скасовані відпустки та порушені ланцюжки постачань – все це означає зниження попиту на паливо. По мірі того, як суспільство реагує на вірус, попит на нафту, який стримувався рішенням Китаю закрити сектори економіки, продовжує падати. Нафтові трейдери, керівники, керуючі хедж-фондами та консультанти терміново переглядають свої прогнози.
Зростає занепокоєння, що попит на нафту, який складав у середньому трохи більше 100 млн барелів на добу (б/д) 2019 року, може скоротитися до історичного мінімуму цього року, обійшовши навіть 2,65 млн б/д, зареєстрованих в 1980-му, коли світова економіка потерпіла крах після другої нафтової кризи.
Ціни на нафту впали більш ніж на 50% цього року, оскільки вплив епідемії коронавірусу на світову економіку збігся з масштабною пропозицією. Саудівська Аравія та РФ розпочали тотальну цінову війну за нафту. 9 березня нафта марки Brent обвалилася на понад 20%, що стало найбільшим одноденним падінням із часів війни в Перській затоці 1991 року. Ціни впали на 6,6% у понеділок після різких коливань на ринках Азії.
Деякі трейдери не виключають, що ціни на нафту можуть впасти до однозначних цифр вперше з часів війни цін на нафту між Саудівською Аравією та Венесуелою в 1997–1999 роках.
«Такої ситуації з попитом ми не бачили ніколи в історії», – заявив головний економіст трейдингової Trafigura Group Саада Рахіма.
Goldman Sachs прогнозує, що з лютого до квітня попит на нафту скорочуватиметься більш ніж на 4 млн б/д щомісяця. Інші ж інвестори очікують навіть гірших показників. Наприклад, за оцінками фонду Andurand, попит може впасти на 10 млн б/д в І кварталі й навіть за його межами.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].