Офіс президента та Міністерство охорони здоров’я не бажають розповідати, в які саме лікарні надійшов перший вантаж з Китаю для боротьби з коронавірусом.
Ще 23 березня президент Володимир Зеленський повідомив, що український військовий літак доправив з Китаю тест-системи полімеразної ланцюгової реакції, експрес-тести, апарати штучної вентиляції легень, медичні маски, захисні костюми та інші засоби боротьби з COVID-19. Глава держави наголосив, що отриманий вантаж буде розподілено по всіх регіонах України. Він надійде до лікарень, лабораторій, до поліцейських, прикордонників та військових.
Декілька джерел розповіли Mind, що з 23 березня посередники пропонують дистриб'юторам викупити частину доставленого з Китаю вантажу (експрес-тести тощо).
Наше видання надіслало запити до Офісу президента, Міністерства охорони здоров’я та Кабміну з проханням відповісти на прості питання:
• Як розподілився вантаж з Китаю?
• В які лікарні, лабораторії, військові частини тощо він поставлений?
• В якому обсязі по кожній позиції:
- тест-системи полімеразної ланцюгової реакції,
- експрес-тести,
- апарати штучної вентиляції легень,
- медичні маски,
- захисні костюми,
- інші засоби боротьби з COVID-19.
Mind отримав відповідь лише від Кабміну. В пресслужбі розповіли, що за розподіл вантажу відповідає координаційна рада для боротьби з поширенням коронавирусной інфекції COVID-19 при Офісу президента. Офіс президента та Міністерство охорони здоров’я вже майже тиждень приховують інформацію.
Тим часом у соцмережах з'явилися думки про те, що вантаж «вирушив» не за цільовим призначенням.
«Знайомі з цією ситуацією люди в неофіційному порядку розповідають, що представники української держави чи то не зрозуміли, чи то забули, чи то не змогли, і просто не прийняли вантаж під чиюсь відповідальність. Мало того, не організували і його відповідальне зберігання», – пише на своїй сторінці у Facebook експерт Роман Хіміч.
За словами очевидців, в результаті викликані в «Бориспіль» представники облздравів розтягнули вантаж.
«Тепер ні МОЗ, ні ОП не можуть нічого відповісти на найпростіше, здавалося б, питання: скільки і чого саме вирушило в кожну з областей. Просто тому, що вони цього не знають. І вже ніколи не дізнаються. З точки зору керівництва облздравів, яким впало на голову таке щастя, воно є їх законним видобутком, яким вони будуть розпоряджатися так, як вважатимуть за потрібне. Включаючи і банальну перепродаж вантажу», – вважає Роман Хіміч.
Ставницер упоминает примечательный эпизод, о котором я прочитал несколько дней назад у Евгения Подгайная. В тот же день,...
Опубликовано Романом Химичем Понедельник, 30 марта 2020 г.
Нагадаємо: 29 березня в Україну прибув другий літак з Китаю із масками і захисними костюмами.