Сировинні валюти знизилися до безпечних долара та єни в понеділок, 13 квітня, оскільки узгоджене ОПЕК + і іншими виробниками рекордне скорочення видобутку нафти не змогло компенсувати більш широкі побоювання з приводу різкого падіння світового попиту. Про це повідомляє Reuters.
Американська валюта виросла до австралійського і новозеландського доларів, які зазвичай вважаються барометрами ринкового ризику, що свідчить про те, що інвестори як і раніше стурбовані прогнозами споживання сировини.
«Первинна реакція говорить про те, що зниження попиту на нафту набагато випереджає скорочення виробництва, яке було погоджено, – сказав Юкіо Ісідзукі, валютний стратег Daiwa Securities в Токіо. – Це негативно для виробників нафти. Це також стимулює торгівлю risk-off, яка повинна підтримати єну».
Долар виріс на 0,46% по відношенню до норвезької крони до 10,20 і на 0,37% до 23,41 мексиканського песо.
Єна виросла до долара на 0,52% до 107,90.
Китайський юань трохи подешевшав до 7,0435.
По відношенню до швейцарського франка долар втратив 0,12% до 0,9649.
Австралійський долар знизився на 0,17% до $0,6337, в той час як новозеландський долар втратив 0,26% до $ 0,6069 на тлі ослаблення апетиту інвесторів до ризику.
Нагадаємо: країни ОПЕК, Росія та інші нафтовидобувні держави домовились знизити видобуток нафти на 9,7 млн барелів на добу в травні-червні. В межах найбільшої угоди про зниження видобутку в історії країни планують скорочувати виробництво протягом двох років – до квітня 2022 року. Країни, що входять до «Великої двадцятки», також стануть частиною угоди, що разом з ОПЕК + дозволить прибрати з ринку близько 20 млн барелів на добу.