Захворіло у світі
43,979,777
Померло у світі
1,167,124
Вилікувалось у світі
29,800,111
Захворіло в Україні
363,075
Померло в Україні
6,755
Вилікувалось в Україні
148,642
ОПЕК, РФ та G20 домовились про найбільше в історії скорочення видобутку нафти

ОПЕК, РФ та G20 домовились про найбільше в історії скорочення видобутку нафти

Сторони погодились знизити обсяги видобутку на 9,7 млн барелів на добу

ОПЕК, РФ та G20 домовились про найбільше в історії скорочення видобутку нафти
фото www.flickr.com/photos/worldbank/6836352349

ОПЕК +, в яку входять країни ОПЕК, Росія та інші нафтовидобувні держави, знизить видобуток нафти на 9,7 млн барелів на добу в травні-червні, після чотирьох днів переговорів і тиску президента США Дональда Трампа. Про це повідомляє Reuters.

Два джерела в країнах ОПЕК + сказали виданню, що угода була укладена під час відеоконференції в неділю. Міністерства енергетики Казахстану і Азербайджану підтвердили укладення угоди.

В межах найбільшої угоди про зниження видобутку в історії країни планують скорочувати виробництво протягом двох років – до квітня 2022 року.

Країни, що входять до «Великої двадцятки», також стануть частиною угоди, що разом з ОПЕК + дозволить прибрати з ринку близько 20 млн барелів на добу, сказав міністр нафти Кувейту.

Заходи, спрямовані на зниження поширення коронвірусу, знищили попит на паливо і упустили нафтові ціни, вплинувши на бюджети нафтокомпаній і вдаривши по американському видобутку шельфової нафти, яка найбільш сприйнятлива до низьких цін через високу собівартість.

ОПЕК + говорив, що хоче, щоб виробники поза групою, такі як США, Канада, Бразилія і Норвегія, знизили ще 5% видобутку або на 5 млн барелів на добу.

Нагадаємо: підписання угоди в ОПЕК + затримувалося з четверга, після того як Мексика відмовилася знизити видобуток на 400.000 барелів на добу.

Президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор сказав в п'ятницю, що Трамп запропонував взяти на себе більше скорочення замість Мексики, що було незвично для президента США, який довгий час виступав проти дій ОПЕК.

Трамп сказав, що Вашингтон допоможе Мексиці тим, що візьме на себе деяке скорочення, яке можна буде відшкодувати пізніше. Він не сказав, як це буде працювати.

Як повідомлялось, раніше аналітики підрахували, що якщо угоду ОПЕК + буде укладено, це відкине РФ на рівень виробництва 17-річної давності.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті