Причиною масштабних лісових пожеж у Житомирській області може бути навмисний підпал. Про це повідомив міністр МВС України Арсен Аваков під час засідання оперативного штабу в Овручі, передає Департамент комунікації МВС України.
У нараді взяли участь також секретар РНБО Олексій Данілов, керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, голова ДСНС Микола Чечоткін та керівники Житомирської області й Держлісагенства. Зазначається, що делегація здійснила обліт зони лісових пожеж на Житомирщині.
«Ми маємо певні факти, які дають підстави вважати, що був навмисний підпал. Саме тому сьогодні в Житомирській області працює група спеціалістів МВС, яку очолює мій радник генерал Владислав Бухарєв. Ведеться слідство», – заявив Арсен Аваков.
«Однак не можна відкидати і недбалого ставлення до природи. Коли молодики дивним чином розважаються і в умовах сухої погоди, коли взимку не було снігу, дозволяють собі підпалювати траву. За останні три дні ми затримали декілька осіб, яких впіймали на підпалах трави та сміття обабіч лісу», – додав міністр.
За його словами, будуть змінені правила дій в заповідних зонах, в тому числі і в зоні відчуження.
Очільник ДСНС Микола Чечоткін наголосив, що від 16 квітня на території Житомирської області триває пожежа, яка вже охопила територію 4 090 гектар. На даний момент над ліквідацією пожежі працює понад 1055 осіб особового складу, це як рятувальники, так і працівники Держлісагенства та більше 100 одиниць техніки.
«Станом на сьогодні локалізовано 5 великих пожеж, 4 у стані ліквідації, саме тут працюють великі пожежні літаки Ан-32П. Вночі працювали над тим, щоб пожежа не розповсюдилась на територію Білорусі. Планується, що сьогодні вдасться ліквідувати ще 2 пожежі. (…) Вчора авіація здійснила 21 скид води. Завдяки цьому вдалося врятувати чотири населені пункти, наразі там працює особовий склад. Сили авіації направлені на болотисту місцевість, де неможливо використовувати наземну техніку», – зазначив Микола Чечоткін.
Він розповів, що загрози розповсюдження вогню в Чорнобильській зоні немає, рятувальники продовжують гасити 4 осередки вогню.
Чечоткін наголосив, що по всій Україні критично впав рівень води. Тому Державне агентство лісового господарства та Державне агентство водних ресурсів працюють над тим, щоб підняти рівень води у річках.
Пожежники врятували від вогню 28 будинків у двох селах – Личмани та Магдин. На час пожежі 48 громадян цих сіл відселили у безпечне місце, однак, вчора вони почали повертатися додому. Місцева влада надає всю необхідну допомогу погорільцям. Залучили міжнародні організації та ведуться переговори з будівельними компаніями стосовно надання їм будівельних матеріалів.
Наступного тижня на засіданні Уряду буде розглядатися питання додаткового фінансування для погорільців, зазначив Андрій Єрмак.