Японія вирішила не вводити карантинні заходи проти коронавірусу , оскільки знищити вірус неможливо , а економіку треба захистити. Про це заявив очільник експертного комітету по ситуації з коронавірусом в країни Сігеру Омі, передає Thakoni.
Коментарі експерта підкреслюють унікальний підхід країни до епідемії. Японія, разом зі Швецією, вирішила не обмежувати економічну активність та не запроваджувати обов'язкове соціальне дистанціювання.
«Японія хоче скоротити кількість випадків, але неможливо звести їх до нуля через характер захворювання», – сказав Омі та додав, що тяжкість майбутніх хвиль захворювання залежатиме від адаптації суспільної поведінки до вірусу.
«Можливо, буде друга велика або маленька хвиля, в залежності від того, як себе вестимуть люди. Я думаю, це ще триватиме деякий час… Ось чому ми хочемо збалансувати підтримку соціально-економічної активності з управлінням цією епідемією».
Нагадаємо: 7 квітня прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе оголосив надзвичайну ситуацію в семи префектурах, а пізніше і в усій країні. На відміні від примусового закриття в більшості європейських країн та низці американських штатів, соціальне дистанціювання в Японії є добровільним – частково через конституційне право на вільне пересування. Деякі заклади, такі як спортивні зали закриті, але інші, наприклад ресторани, залишаються відкритими. Але бізнес критикує навіть ці обмеження.
«Якщо ви попросите усіх залишитись вдома, економіка обвалиться», – сказав засновник Тадаші Янаі, засновник Fast Retailing.
Дотримання гігієни і ефективне відстеження контактів сприяло тому, що спалах коронавірусу в Японії зростав повільно. Станом на 23 квітня в Японії зафіксовано загалом 11 950 випадків інфікування коронавірусом , смертність становить 299 осіб.