Захворіло у світі
60,420,355
Померло у світі
1,421,650
Вилікувалось у світі
38,717,768
Захворіло в Україні
677,189
Померло в Україні
11,717
Вилікувалось в Україні
317,395
Японія ввела режим НС та затвердила один із найбільших у світі пакетів стимулів

Японія ввела режим НС та затвердила один із найбільших у світі пакетів стимулів

Режим надзвичайної ситуації діятиме в Токіо та ще кількох префектурах до 6 травня

Японія ввела режим НС та затвердила один із найбільших у світі пакетів стимулів
Сіндзо Абе
фото www.flickr.com/photos/1rick/14125618401

Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе ввів режим надзвичайної ситуації для боротьби з поширенням коронавірусу в великих населених пунктах, а кабінет міністрів країни затвердив пакет заходів стимулювання, який Абе назвав одним з найбільших в світі, щоб пом'якшити економічний удар пандемії.

Як повідомляє Reuters, режим НС в Токіо і ще шести префектурах, на які припадає близько 44% населення Японії, буде діяти до 6 травня.

«Зараз найголовніше, щоб кожен громадянин змінив наші дії, – сказав Абе. – Якщо кожен з нас зможе скоротити контакти з іншими людьми хоча б на 70%, а в ідеалі на 80%, то через два тижні ми зможемо побачити пік числа інфекцій».

Уряд також схвалив пакет заходів стимулювання на 108 трлн єн ($990 млн) – це 20% ВВП Японії – для пом'якшення наслідків епідемії в третій за величиною економіці світу.

Програма передбачає грошові виплати в розмірі 300 000 єн ($2750) громадянам, які зіткнулися з різким зниженням доходу. В цілому на ці цілі виділено 4 трлн єн. Ще 2,3 трлн піде на підтримку малого бізнесу. Загалом на корпоративне фінансування уряд виділяє 45 трлн єн.

Число випадків зараження коронавірусом в Токіо за останній тиждень більш ніж подвоїлося до приблизно 1200, а у вівторок було зареєстровано понад 80 нових випадків, що є найвищим показником в країні. По всій Японії число випадків зараження коронавірусом за даними на понеділок перевищила 4000, а число жертв досягло 93.

Варто зазначити, що впроваджений режим не передбачає запровадження формальної заборони на пересування, як в деяких інших країнах.

Нагадаємо, на відміну від багатьох країн, які вводять штрафи та арешти за порушення карнтину, в Японії покладаються на глибоко вкорінену японську традицію поваги до влади. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті