Лікування COVID-19 кров'ю пацієнтів, які одужали, можна впровадити за день, але є ризики — гематологи

В Україні існує декілька перешкод лікуванню хворих на COVID-19 шляхом пасивної імунізації

Фото: flickr.com/photos/navymedicine/49553370608/

Метод пасивної імунізації шляхом вливання тяжкохворим COVID-19 плазми крові пацієнтів, що видужали від коронавірусу, широко використувують у розвинених країнах, проте в Україні можливість його впровадження розглядається лише теоретично. Про це повідомляє «КП в Україні» із посиланням на експертів в області імунології та гематології.

«Зараз ми тільки вивчаємо зарубіжний досвід, а він суперечливий. Ефективність трансфузії (переливання плазми крові – Mind) у випадку з COVID-19 повністю не підтверджена», – йдеться в повідомленні з посиланням на слова лікара-гематолога Олени Кіслевської.

Зазначається, що в Центрі громадського здоров'я про гемотрансфузію почали говорити ще наприкінці березня, проте метод досі не знайшов застосування.

Основним побоюванням медиків є вірогідність інфікування пацієнта, адже разом із чужої плазмою людина може отримати ряд інфекцій і вірусів, які неможливо виявити при дослідженнях донорської крові.

Проте, колишній директор Інституту гематології та трансфузіології НАМН, професор Анатолій Тимченко зазначає, що в Україні майже щодня проводяться переливання крові та плазми, і хворі, зазвичай, справляються з ризиком нових інфекцій.

Як повідомляє видання, ще одна проблема полягає в тому, що пацієнтам вливають не свіжу виділену з крові плазму, а свіжозаморожену. Така плазма має перебувати на карантині до 6 місяців.

Проте, є можливість скоротити шлях від донора до реципієнта до трьох днів.

«Крім ПЛР-тесту на наявність антитіл потрібно проводити ІФА-тест (імуноферментний), і якщо кров виявиться хорошою, зникне необхідність у карантизаціі плазми», – пояснив Тимченко.

За словами професора, аби вирішити проблему, необхідно створити початковий банк плазми, який зможе поповнюватися. Для цього не потрібно формувати окремі комісії або інститути, буде достатньо існуючої бази на станціях переливання крові.

«І не потрібно створювати якийсь окремий протокол, достатньо внести кілька нових параметрів в уже існуючий», – резюмував Тимченко.

Нагадаємо: вчені з Південної Кореї виявили 38 антитіл, які здатні нейтралізувати коронавірус. Експерти отримали їх із крові людей з позитивним результатом на COVID-19.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS