Через безсніжну зиму Україні загрожує дефіцит води

Укргідроенерго має план дій для забезпечення водою населення та потреб гідроенергетики

Дніпровське водосховище
Фото: https://uk.wikipedia.org/

Станом на 29 квітня 2020 року наповнення українських водосховищ складає 94%. Невелика кількість атмосферних опадів восени та взимку спричинили низькі показники водності в басейнах Дніпра та Дністра навесні 2020 року.

Про це повідомляє прес-служба ПрАТ «Укргідроенерго»

Як зазначається в повідомленні, приплив води до водосховищ Дніпровського каскаду у весняний період є значно меншим за середні багаторічні величини.

Тому, ще на початку року Міжвідомчою комісією з узгодження режимів роботи Дніпровських та Дністровського водосховищ було прийнято низку рішень та розпочато заходи з наповнення дніпровських водосховищ з метою створення стратегічного запасу води.

Наразі головним завданням держави є забезпечення питною водою українців, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ та потреб зрошення південних регіонів. Разом із тим, сьогодні під час онлайн-засідання Міжвідомчої комісії, представник Держводагентства наголосив, що відомство не вбачає ризиків у забезпеченні водою аграріїв та питних потреб українців, бо саме це і є  «пріоритети Держводагентства, як це передбачено Водним кодексом України».

«Забезпечення питною водою українців на сьогодні є нашим пріоритетом. Тому, не дивлячись на суттєве зменшення прибутків, «Укргідроенерго» вживало і вживатиме усіх заходів, аби підтримувати оптимальний рівень в басейнах Дніпра та Дністра і для водокористувачів, і для того, щоб Об’єднана енергосистема України не залишилась без мобільного та аварійного резерву потужності», – зазначив Ігор Сирота, генеральний директор «Укргідроенерго».

За його словами, кероване ним відомство розробило та впроваджує комплекс заходів щодо ефективного розподілу ресурсів для неухильного забезпечення встановлених рівнів води у водосховищах.

Також під час онлайн-засідання представники Укргідрометцентру проінформували про прогноз водності в басейнах Дніпра та Дністра у травні 2020 року. Водність Дніпра біля Києва очікується в середньому 685 м3/с, або 20% від норми. Водність Дністра очікується в межах 90-150 м3/с, або 38% від норми.

З урахуванням пропозицій членів комісії було узгоджено режими роботи дніпровських та Дністровського водосховищ у травні 2020 року:

Ситуація із зменшенням притоку води відображається на роботі гідроенергетичної галузі. Так, якщо минулого року за січень-квітень «Укргідроенерго» виробило 2733,546 млн.кВт*год, цьогоріч показник за  січень-березень склав 1573,460 млн. кВт*год, очікуваний виробіток за квітень -477,583 млн. кВт*год. Загальний очікуваний виробіток за січень-квітень 2020 року складе 2051 млн. кВт*год.

«За прогнозами загальне зменшення виробітку за поточний рік ми очікуємо на рівні 30% і, відповідно, це суттєво відобразиться на фінансових показниках компанії. Наразі, ніхто не бере цей факт до уваги. Проте ще раз наголошую, ми і надалі неухильно виконуватимемо всі рішення Міжвідомчої комісії. «Укргідроенерго» підтримуватимемо оптимальний рівень в басейнах Дніпра та Дністра заради потреб населення України та задля забезпечення енергоефективності та енергонезалежності нашої держави», – наголосив Ігор Сирота.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS