JPMorgan прогнозує зниження ВВП України на 5,1% у 2020 році

Водночас аналітики очікують зростання економіки на 6,3% з наступного року

Фото: capital.ua

Аналітики J.P. Morgan прогнозують падіння економіки України на 5,1% ВВП у 2020 році, інфляцію на рівні 3,7% та дефіцит поточного рахунку платіжного балансу в 0,2% ВВП. Відповідні дані опубліковані в огляді фінансового холдингу від 5 травня, передає Інтерфакс-Україна.

За даними огляду, експерти припускають, що наступного року зростання економіки може становити 6,3% при інфляції 6% та невеликий профіцит поточного рахунку в 0,1% ВВП.

Курс гривні на кінець другого кварталу поточного року очікується на рівні 29,5 грн/$1 із подальшим зміцненням до 29 грн/$1 на кінець третього і четвертого кварталів. Зазначається, що на кінець першого кварталу наступного року курс гривні може повернутися до рівня 29,5 грн/$1.

Аналітики банку зазначають, що Україна наближається до ухвалення банківського законопроєкту та прогнозують отримання Україною першого траншу МВФ у $1,75 млрд наприкінці травня або в червні.

У звіті також зазначається, що пандемія COVID-19 вразила експорт та імпорт товарів, а також вдарила по туристичній галузі. Поєднання цих факторів дало змогу поліпшити баланс поточного рахунку порівняно з попередніми прогнозами.

У J.P. Morgan припускають, що на тлі зниження обсягів і цін експорт металу з України може обрушитися цього року приблизно на 55%, що зіставно з падінням 2009 року.

Водночас в експорті сільськогосподарської продукції в банку очікують лише обмеженого зниження, переважно через менший урожай.

Експорт інших товарів за прогнозами експертів може скоротитися на 40% у річному вимірі.

Аналітики J.P. Morgan також прогнозують падіння імпорту товарів на 35%, що значно краще, ніж падіння на 52% у 2009 році. Водночас аналітики припускають, що падіння показника може бути більш значним.

Нагадаємо: Національний банк прогнозує зниження економіки України в другому кварталі 2020 року на 11%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS