Єврокомісія дозволила тимчасову націоналізацію підприємств через коронавірусну кризу

Це дозволить уникнути значної втрати робочих місць

фото Shutterstock

Єврокомісія дозволила країнам ЄС часткову націоналізацію підприємств, які особливо постраждали від кризи, пов'язаної з пандемією коронавірусу, інформує Deutsche Welle.

Націоналізація буде можлива за певних умов. Так, фірми повинні будуть відмовитися від виплати дивідендів і бонусів. Великі компанії повинні детально викласти, на що вони витрачають отриману допомогу, а також чи буде надана допомога «сприяти цілям ЄС щодо переходу на «зелену» і цифрову економіку».

Загалом втручання держави в економіку має відбуватися в «суспільні інтереси», повідомили в Єврокомісії. Зокрема, щоб уникнути скорочення великої кількості робочих місць або запобігти банкрутству інноваційного або системоутворюючого підприємства.

При націоналізації також повинна бути прописана стратегія по «виходу» держави з капіталу підприємств. Якщо держава буде брати участь в капіталі компанії довше 6 років, повинен бути наданий план реструктуризації.

Міністр економіки і енергетики Німеччини Петер Альтмайер заявив, що ця ініціатива є важливим кроком для «додаткової гнучкості» при наданні фінансової допомоги економіці.

«Наша мета – досягти успіху після закінчення кризи», – додав міністр.

Як повідомлялося, Єврозона увійшла в найглибшу рецесію в історії, при цьому експерти прогнозують стрімке зростання держборгу та дефіциту бюджету.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS