Єврозона увійшла в найглибшу рецесію в історії – ЄК

Єврозона увійшла в найглибшу рецесію в історії – ЄК

Експерти прогнозують також стрімке зростання держборгу та дефіциту бюджету

Єврозона увійшла в найглибшу рецесію в історії – ЄК
фото www.flickr.com/photos/59937401@N07/7214445596

Економіка єврозони скоротиться на рекордні 7,7% цього року через пандемію. Інфляція майже зникне, а держборг та дефіцит бюджету ростимуть. Відповідні прогнози озвучила Єврокомісія, передає Reuters.

«Європа переживає безпрецедентний економічний шок з часів Великої депресії», сказав єврокомісар по економічним та фінансовим питанням Паоло Джентілоні.

«Глибина рецесії та сила відновлення будуть нерівномірними, що обумовлено швидкістю, з якою зніматимуться блокування, важливістю таких послуг, як туризм в кожній економіці, та фінансовими ресурсами кожної країни», – сказав він.

ЄК прогнозує, що оскільки економіка цього року скоротиться, споживчі ціни практично стагнуватимуть. Рівень інфляції сповільнитися до 0,2% в 2020. В 2021, як очікується інфляція прискориться до 1,1%, коли єврозона повернеться до росту у 6,3%. Цього року інвестиції впадуть на 13,3%.

Зусилля, направлені на підтримання економіки, призведуть до збільшення бюджетного дефіциту в єврозоні до 8,5% ВВП цього року з 0,6% в минулому році. В 2021 році сукупний розрив скоротиться до 3,5%.

Найбільше постраждають Італія, Греція, Іспанія та Португалія, в той час як Люксембург, Мальта та Австрія мають легше перенести шок.

Нагадаємо: днями Європейський центральний банк (ЄЦБ) різко погіршив прогнози для ВВП єврозони, а також інфляції і безробіття на 2020 рік, відзначивши негативні наслідки пандемії коронавіруснох інфекції COVID-19 і обмежувальних заходів, введених з метою стримування її поширення.

Згідно з новим прогнозом ЄЦБ, ВВП єврозони скоротиться на 5,5% в поточному році, інфляція складе 0,4%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті