Президент США Дональд Трамп заявив, що відкладає саміт G7, який він хотів провести наприкінці червня, і запропонував розширити список країн, запрошених для участі в них – мова йде про Росію, Австралії, Південної Кореї та Індії.
Як повідомляє ВВС, саміт, за задумом Трампа, повинен сигналізувати про стабілізацію ситуації з коронавірусом.
Трамп зазначив, що вважає «Велику сімку» в її нинішньому форматі «дуже застарілою групою країн».
«Я відкладаю це (саміт – ред.), оскільки я не відчуваю, що G7 належним чином представляє те, що відбувається в світі», – сказав президент США.
ЗМІ називають це крок поворотним моментом для Трампа, який прагнув зібрати групу великих промислово розвинених країн у Вашингтоні в якості демонстрації того, що США повертаються до нормального життя після епідемії коронавірусу.
Крім США в «Велику сімку» входять Канада, Британія, Німеччина, Франція, Італія і Японія. Трамп уточнив, що має намір відкласти саміт щонайменше до вересня і що на нього слід запросити Росію, Південну Корею, Австралію та Індію.
Директор Білого дому зі стратегічних комунікацій Алісса Фара заявила, що президент в числі іншого хоче обговорити в цьому розширеному форматі «майбутнє Китаю».
Минулого тижня Трамп говорив, що саміт можна провести в Білому домі або Кемп-Девіді, незважаючи на побоювання з приводу коронавируса.
Як повідомлялось, канцлер Німеччини Ангела Меркель відхилила його запрошення. Прем'єр Канади Джастін Трюдо заявив, що поки не може взяти на себе зобов'язання бути присутнім на зустрічі через побоювання з приводу вірусу і канадських правил карантину. Прем'єр-міністр Британії Борис Джонсон погодився з важливістю проведення саміту в очній формі «в найближчому майбутньому».
Нагадаємо: в березні 2014 року на той час G8 призупинила участь в ній Росії «як прямий наслідок її дій в Україні і продовжила свою діяльність в якості «Великої сімки».
Як повідомлялось, на минулорічному саміті G7 в Біарріці Трамп посварився зі своїми колегами з «Великої сімки», вимагаючи повернути Росії в цю групу. Президент США обґрунтував повернення Росії в G7 тим, що її присутність потрібна для обговорення таких питань, як Іран, Сирія і Північна Корея.