Захворіло у світі
11,495,412
Померло у світі
535,185
Вилікувалось у світі
6,217,763
Захворіло в Україні
49,043
Померло в Україні
1,262
Вилікувалось в Україні
21,703
Трамп відклав саміт G7 та запропонував запросити туди Росію

Трамп відклав саміт G7 та запропонував запросити туди Росію

Також на саміт президент США вважає доцільним запросити Південну Корею, Австралію та Індію

Трамп відклав саміт G7 та запропонував запросити туди Росію
фото www.flickr.com/photos/whitehouse/48617423371/

Президент США Дональд Трамп заявив, що відкладає саміт G7, який він хотів провести наприкінці червня, і запропонував розширити список країн, запрошених для участі в них – мова йде про Росію, Австралії, Південної Кореї та Індії.

Як повідомляє ВВС, саміт, за задумом Трампа, повинен сигналізувати про стабілізацію ситуації з коронавірусом.

Трамп зазначив, що вважає «Велику сімку» в її нинішньому форматі «дуже застарілою групою країн».

«Я відкладаю це (саміт – ред.), оскільки я не відчуваю, що G7 належним чином представляє те, що відбувається в світі», – сказав президент США.

ЗМІ називають це крок поворотним моментом для Трампа, який прагнув зібрати групу великих промислово розвинених країн у Вашингтоні в якості демонстрації того, що США повертаються до нормального життя після епідемії коронавірусу.

Крім США в «Велику сімку» входять Канада, Британія, Німеччина, Франція, Італія і Японія. Трамп уточнив, що має намір відкласти саміт щонайменше до вересня і що на нього слід запросити Росію, Південну Корею, Австралію та Індію.

Директор Білого дому зі стратегічних комунікацій Алісса Фара заявила, що президент в числі іншого хоче обговорити в цьому розширеному форматі «майбутнє Китаю».

Минулого тижня Трамп говорив, що саміт можна провести в Білому домі або Кемп-Девіді, незважаючи на побоювання з приводу коронавируса.

Як повідомлялось, канцлер Німеччини Ангела Меркель відхилила його запрошення. Прем'єр Канади Джастін Трюдо заявив, що поки не може взяти на себе зобов'язання бути присутнім на зустрічі через побоювання з приводу вірусу і канадських правил карантину. Прем'єр-міністр Британії Борис Джонсон погодився з важливістю проведення саміту в очній формі «в найближчому майбутньому».

Нагадаємо: в березні 2014 року на той час G8 призупинила участь в ній Росії «як прямий наслідок її дій в Україні і продовжила свою діяльність в якості «Великої сімки».

Як повідомлялось, на минулорічному саміті G7 в Біарріці Трамп посварився зі своїми колегами з «Великої сімки», вимагаючи повернути Росії в цю групу. Президент США обґрунтував повернення Росії в G7 тим, що її присутність потрібна для обговорення таких питань, як Іран, Сирія і Північна Корея.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті