Трамп не в праві включати РФ до складу G7 – Боррель

Росія не може повернутись до групи «поки не змінить свій курс», наголосив глава дипломатії ЄС

Жозеп Боррель
фото www.flickr.com/photos/fotomaec/43098346732

Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель відкинув ідею, висловлену очільником Білого дому Дональдом Трампом щодо запрошення Росії на черговий саміт G7. Про це повідомляє Euractiv.

«Велика сімка» не може стати «Великою вісімкою» ..., поки Росія не змінить свій курс. В даний час це не так», – сказав Боррель журналістам в Брюсселі, підкресливши, що« співпраця серед однодумців зараз має як ніколи вирішальне значення».

«Зміна формату G7 не є прерогативою глави зборів (Трампа – ред.)» – наголосив він.

Зауваження політика пролунали після того, як Трамп заявив в суботу, 30 травня, що він вирішив відкласти саміт G7 та запропонував запросити на нього і РФ.

1 червня під час телефонної розмови Трамп повідомив Путіна про свою ідею провести розширений саміт «Великої сімки» з можливим запрошенням РФ.

Як відомо, решта шість членів групи – Франція, ФРН, Італія, Британія та Японія – скептично ставляться до включення Росії до G7.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS