Уральський приладобудівний завод (УПЗ) відкликає з лікарень апарати штучної вентиляції легенів Авента-М для додаткової перевірки, йдеться на сайті «Росздравнадзора». Про це пише Reuters.
Ці апарати використовувалися в московській і петербурзькій лікарнях, в реанімаціях яких 9 і 12 травня сталися пожежі і загинули 7 пацієнтів, які перебували на штучній вентиляції легенів.
Після цієї події «Росздравнадзор» 12 травня припинив використання всіх ШВЛ Авента-М, вироблених з 1 квітня 2020 року, на час розслідування.
Уральський завод вирішив провести додаткову перевірку «на функціональність і безпеку» цих апаратів на підставі листа «Росздравнадзора» про заборону використання, йдеться в листі компанії. Апарати будуть перевірені у виробника або на місці використання і повернуті покупцеві, написав УПЗ.
УПЗ вирішив провести додаткові випробування «раніше поставленого устаткування при підвищених навантаженнях і в позаштатних ситуаціях», повідомив УПЗ у відповідь на запит Reuters.
«У ряді випадків перевірки будуть проведені в лікарнях, спільно з медичним персоналом», – йдеться в коментарі УПЗ.
Авента-М – наймасовіша модель російського ШВЛ, яку виробляє УПЗ холдингу КРЕТ, що входить в держкорпорацію «Ростєх».
До початку епідемії, восени 2019 року, Російський союз промисловців і підприємців повідомляв, що російські ШВЛ займають близько 30% ринку – в рік на них витрачається близько 2 млрд рублів проти 6 млрд на закупівлю імпортних апаратів.
Але з кінця березня співвідношення могло змінитися в бік російських ШВЛ: з резервного фонду уряду РФ Мінпромторгу було виділено 7,5 млрд рублів на закупівлю не менше 5700 ШВЛ в 2020 році, а постачальником був обраний холдинг КРЕТ.
ШВЛ Авента-М були в тому числі в гуманітарному вантажі, який Росія відправила в США на початку квітня, але США повернули ці ШВЛ, оскільки вони не відповідають нормама безпеки.
Як повідомлялося, російські апарати ШВЛ, які потрапили в клініки США, не пройшли жодної перевірки.