Захворіло у світі
11,279,465
Померло у світі
531,056
Вилікувалось у світі
6,069,717
Захворіло в Україні
48,500
Померло в Україні
1,249
Вилікувалось в Україні
21,376
Російські апарати ШВЛ, які потрапили в клініки США, не пройшли жодної перевірки

Російські апарати ШВЛ, які потрапили в клініки США, не пройшли жодної перевірки

Трамп особисто пролобіював доставку цих апаратів, які виявилися небезпечними

Російські апарати ШВЛ, які потрапили в клініки США, не пройшли жодної перевірки
ілюстративне зображення
фото DR

Російські апарати штучної вентиляції легень, які призвели до смерті пацієнтів у Росії внаслідок загоряння, не були схвалені органами охорони здоров'я США до того, як ця модель потрапила в клініки Нью-Йорка і Нью-Джерсі в розпал спалаху коронавірусу, пише Reuters.

45 вентиляторів Aventa-M були відправлені до Сполучених Штатів після того, як президент США Дональд Трамп і президент Росії Владімір Путін обговорили їх поставку 30 березня по телефону. Устаткування було отримано співробітниками Федерального агентства з надзвичайних ситуацій (FEMA) в Нью-Йорку 1 квітня.

Кремль і Держдепартамент США вітали цей факт як приклад співробітництва в боротьбі зі спільним ворогом.

Щоб допомогти впоратися з пандемією COVID-19, Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США ввело надзвичайний протокол, що дозволяв розподілити апарати без рутинного процесу затвердження регуляторами.

Російські апарати, проте, навіть не отримали цього прискореного дозволу на екстрене використання, перед тим як потрапили в клініки Нью-Йорка і Нью-Джерсі.

Представник органу охорони здоров'я Нью-Джерсі заявив агентству, що для вентиляторів Aventa-M потрібна електрична напруга, несумісна з тією, яка використовується в США.

«У цьому випадку контроль з боку FDA був визнаний неактуальним, – сказав Майкл Каром, директор з досліджень в сфері охорони здоров'я. – Тут у нас дикий, дикий Захід, коли Трамп виходить на вулицю і веде переговори про укладення угод з іншими країнами без координації з експертами у сфері охорони здоров'я».

Нагадаємо, США вилучили російські апарати ШВЛ із своїх клінік після пожеж в лікарнях РФ, через які загинуло 6 людей.

Також повідомлялося, що британські лікарі попередили про смертельну небезпеку китайських апаратів ШВЛ, які можуть завдати шкоди пацієнтам.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті