Агровиробники залучили за три роки понад 27 млрд грн через аграрні розписки - НКЦПФР

Подальше поширення інструменту потребує законодавчих змін

Фото: Pixabay.com

Аграрні виробники залучили за останні три роки понад 27 млрд грн через аграрні розписки. Про це повідомляється на сайті Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) у середу 14 червня.

«Протягом останніх трьох років ринок аграрних розписок динамічно розвивався: агровиробники видали понад 4500 аграрних розписок та залучили більше ніж 27 мільярдів гривень фінансування. Однак, щоб підтримати подальше зростання, необхідно вдосконалити законодавчу базу», – зазначається у повідомлені.

Згідно з повідомленням, НКЦПФР підтримує законопроєкт №2805 щодо функціонування та обігу аграрних розписок та очікує його доопрацювання: існує необхідність, зокрема, в уніфікації систем обліку аграрних розписок та перегляду підходу щодо визначення державного органу, що оперує реєстром аграрних розписок.

За даними НКЦПФР, законопроєкт передбачає визначення аграрної розписки як цінного паперу, розширення кола суб’єктів, які мають право видавати аграрні розписки, спрощення порядку видачі, обігу та припинення аграрних розписок, а також підвищення оборотоздатності аграрних розписок через механізми фондового ринку і посилення гарантії прав кредиторів на випадок примусового виконання.

У повідомленні вказується, що за підсумками обговорень законопроєкту аграрна розписка була визначена неемісійним цінним папером, що існує в формі електронного документа в реєстрі аграрних розписок з можливістю переведення  її обліку до депозитарної системи України з метою забезпечення обігу аграрної розписки на організованому фондовому ринку.

Крім того, для спрощення та здешевлення інструменту було запропоновано можливість для агровиробників та кредиторів здійснювати операції з аграрними розписками без нотаріального посвідчення, натомість забезпечивши належний захист інструменту через інтеграцію реєстру аграрних розписок з чотирма державними реєстрами, а також через автентифікацію користувачів за електронними цифровими підписами.

«Істотне скорочення витрат на оформлення аграрних розписок дозволить розширити доступ до фінансування в сегменті мікро та малих господарств, які найчастіше стикаються з обмеженим доступом до фінансування», – резюмується у повідомлені.

Як повідомлялося, за даними Мінекономіки у 2019 році видано аграрних розписок на загальну суму 11,8 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS