Німецький парламент 18 червня схвалив закон, що передбачає посилення покарань за погрози в інтернеті. Документ був прийнятий голосами депутатів від правлячої коаліції, передає Deutsche Welle.
Прийнятий бундестагом закон «стане на захист усіх людей, яким погрожують і яких ображають расисти і праві екстремісти. Ми посилаємо ясний сигнал про те, що ми не будемо миритися з такими витівками і будемо рішуче протидіяти їм», – заявила міністр юстиції ФРН Крістін Ламбрехт.
При тому вона нагадала про вбивство глави адміністративного округу Кассель Вальтера Любке, антисемітський теракт в Галлі і расистські вбивства в Ханау.
Згідно з новим законом, оператори соцмереж будуть зобов'язані інформувати Федеральне відомство з кримінальних справ (BKA) про погрози вбивством, розпалювання національної ненависті, зображення актів насильства, поширення дитячої порнографії, пропаганди, використання забороненої символіки, підготовку тяжких злочинів і підтримку кримінальних і терористичних угруповань.
Надалі під кримінальну відповідальність підпадатимуть погрози заподіяння тілесних ушкоджень або їх схвалення в Мережі. Публічні образи в інтернеті надалі можуть каратися вже не одним, а двома роками позбавлення волі.
«Зобов'язавши операторів соцмереж повідомляти BKA про випадки розпалювання національної ненависті, погрози вбивством або згвалтуванням, ми подбали про те, щоб створити умови для якнайшвидшого початку розслідувань. Того, хто розпалює ненависть або погрожує, чекають пред'явлення звинувачень і вироки», – заявила міністр юстиції ФРН.
Нагадаємо, Facebook видалила рекламу штабу Трампа через нацистську символіку.