За даними МВС США, планується дозволити видобуток на 82% площі нафтового заповідника на Алясці, в той час як складені в минулому році початкові плани передбачали, що для господарського освоєння будуть передані приблизно 50% його території. Про це пише CNN.
Згідно з опублікованими міністерством документами, ввести в господарський оборот планується 73 000 кв м землі. Це близько 80% території нафтового заповідника на Алясці загальною площею близько 93 000 кв км, закритого для розробки в 1923 році, щоб зберегти на майбутнє власні запаси нафти в США.
Попередня пропозиція міністерства внутрішніх справ США, підготовлена восени минулого року, допускала введення в обіг лише близько 44 000 кв км.
Обсяг запасів нафти на цій території оцінюється в приблизно 8,7 млрд барелів.
На цій території мешкають багато диких тварин, чия популяція в зоні ризику, зокрема, ведмеді грізлі, вовки і гагари. Десятки тисяч гусей щороку відвідують цей район для линьки.
Документи МВС США підтверджують, що освоєння території призведе до збільшення викидів парникових газів, що є причиною зміни клімату.
Організація Earthjustice, яка вже судилася з адміністрацією Трампа за дії в галузі охорони довкілля, заявила, що новий план «зводить нанівець майже всі ключові гарантії, які в даний час діють, для захисту екосистем Західної Арктики, а також людей і культур, які вони підтримували протягом тисячоліть. Все заради того, щоб прокласти шлях до розширення видобутку нафти і газу».
Екологічна група Центр біологічного різноманіття, яка також не в ладах з адміністрацією Трампа, назвала план «катастрофою».
«Буріння нафтових і газових свердловин в Західній Арктиці може завдати величезної шкоди дикій природі Арктики, яка вже й так перебуває в облозі кліматичної кризи», – сказала адвокат Крістен Монселл.
Нагадаємо, минулого літа приполярна Аляска потерпала від небувалої спеки – там був зафіксований найспекотніший день в історії спостережень, температура в Анкориджі, США, перевищила 32ºC.